Lívia vzbudzuje sympatie

TASR, 20. februára 2015 6:00

Meniny oslavujú 20. februára.

Foto: TASRBratislava 20. februára (TASR) - Ženské meno Lívia má latinský pôvod a v preklade znamená "modrastá", "olovovej farby". S nositeľkami tohto mena sa na Slovensku stretávame zriedkavo a oslovujeme ich Livi, Livika, Livinka. Meniny oslavujú 20. februára.

Hoci ich totemovým zvieraťom je kapor, Lívie nemé rozhodne nie sú. Tieto ženy všetko dotiahnu do konca. Majú pritom úroveň a vzbudzujú sympatie. Vedia byť objektívne a veľmi oduševnené.

Dôležitejšie ako štúdium je pre ne povolanie. Priťahujú ich tie, v ktorých sa skrýva isté riziko. Lívie sú dokonalé hostiteľky a svoje kontakty dokážu dobre využiť. Ich mínusmi sú netaktnosť a márnotratnosť.

Lívie by si mali dopĺňať stravou najmä jód.

Ich šťastné farby sú biela, ružová a fialová. Ochranné rastliny skorocel, bazalka, šafran, ochranné kamene ametyst, smaragd a rubín.

Bývalá prvá dáma Českej republiky (ČR), bratislavská rodáčka, ekonómka LIVIA KLAUSOVÁ, ktorá 16. decembra 2013 odovzdala do rúk prezidenta SR poverovacie listiny ako veľvyslankyňa ČR na Slovensku. Ďalej slovenské herečky LÍVIA BIELOVIČ a LÍVIA DUJAVOVÁ zastupujú ženy, ktoré majú sviatok 20. februára.

Zdroje: www.csfd.cz, http://liviabielovic.com, http://aktualne.centrum.cz, www.rozhlas.cz, www.sdke.sk


Téma TASR