Leonard žije naplno

TASR, 16. augusta 2018 5:51

Meniny slávi 16. augusta.

Foto: TASR


Bratislava 16. augusta (TASR) - Mužské meno Leonard má nemecký pôvod a v preklade znamená "silný (ako) lev". Nositeľov tohto na Slovensku málo zaužívaného mena oslovujeme napríklad Leo. Meniny slávia 16. augusta.

Zvyčajne sú to muži materialisticky zameraní a pôžitkári, ktorí radi odkladajú prácu na druhý deň. Od útleho detstva sa obklopujú priateľmi, pri nich sa dokážu uvoľniť a o všetkom rozprávať.

V spoločnosti sa Leovia prejavujú ako skvelí rečníci. Vedia vychutnávať naplno život. Sú z nich prevažne umelci, ktorí milujú všetko krásne a šíria okolo seba pohodu.

Majú veľa životnej energie. Aby si udržali pevné zdravie a kondíciu, potrebujú byť pohybovo aktívni.

Ovplyvňuje ich planéta Venuša. Šťastné farby Leonardov sú modrá a žltá. Ochranné rastliny prvosienka a mäta, ochranné kamene koral a opál.


Azda za najznámejšieho LEONARDA na svete môžeme považovať talianskeho renesančného architekta, hudobníka, vynálezcu, sochára a maliara LEONARDA DI SER PIERA DA VINCI (1452-1519) známeho v zjednodušenej podobe jeho mena - LEONARDO DA VINCI. Nemenej známym je americký filmový herec a producent LEONARDO WILHELM DICAPRIO, rovnako aj zosnulý kanadský básnik, prozaik a pesničkár LEONARD NORMAN COHEN (1934-2016), ktorý 28. augusta 2010 aj 13. októbra 2010 koncertoval v Bratislave, či americký dirigent židovského pôvodu, skladateľ, klavirista, pedagóg, popularizátor hudby LEONARD BERNSTEIN (1918-1990).Téma TASR