Kristián je vnímavý

TASR, 19. októbra 2018 5:51

Meniny majú 19. októbra.

Foto: TASR


Bratislava 19. októbra (TASR) - Mužské meno Kristián má grécky pôvod a jeho význam je "kresťan, Kristovi zasvätený". Ak sa stretneme s nositeľmi tohto v súčasnosti pomerne populárneho krstného mena, oslovujeme ich Kris, Kristiánko.

Meniny majú 19. októbra. Muži s týmto menom sú vyrovnaní a spokojní sami so sebou. Sú aj otvorení a veľmi vnímaví. Väčšinou uprednostňujú klasické štúdium a cudzie jazyky. Majú pozoruhodný zmysel pre profesionálnu zodpovednosť, schopnosť prispôsobiť sa a veľkú predstavivosť.

Mávajú sklon k zvýšenej hmotnosti, kosti menej pevné, inak sú životaschopní. Kristiánov ovplyvňuje planéta Merkúr. Ich šťastné farby sú zelená, sivá, biela. Ochranné rastliny saturejka, palina, ochranné kamene zafír, sardonyx a citrín.

Hlavný iniciátor myšlienky založenia Univerzity Komenského a jej prvý rektor, priekopník klasickej röntgenológie a nových diagnostických postupov v internej medicíne KRISTIÁN HYNEK (1879 Mníchov - 1960 Praha), ale aj názov jedného z filmov československej kinematografie KRISTIÁN, ktorý na jar 1939 nakrútil režisér Martin Frič, to sú príklady na meno, pripadajúce v slovenskom kalendári na 19. októbra.Téma TASR