Konferencia o budúcnosti umelej inteligencie sa uskutoční 19. novembra

TASR, 8. novembra 2018 10:12

Počas panelových diskusií budú prezentované aj konkrétne príklady, ako sa slovenské projekty úspešne presadili v praxi.

Bratislava 8. novembra (TASR) - Najnovším výzvam, trendom, ale aj možným obmedzeniam súvisiacim s rozvojom umelej inteligencie je venovaná konferencia s názvom Technológia verzus humanita, ktorá sa uskutoční 19. novembra 2018 v Bratislave. Informoval o tom Stanislav Jurikovič, vedúci oddelenia komunikácie Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA).

Foto:


Konferenciu podľa neho organizuje SIEA v rámci národného projektu inovujme.sk. Podujatie, na ktorom budú špecialisti na technologické inovácie hovoriť aj o vplyvoch umelej inteligencie vrátane radikálnych zmien, s ktorými sa bude treba vyrovnať, sa uskutoční v priestoroch Vedeckého parku Univerzity Komenského.

Uviedol, že na konferencii sa zúčastní aj uznávaný futurológ a vizionár Gerd Leonhard. Vyhľadávaný technologický poradca globálnych korporácií sa bude vo svojej prednáške venovať okrem iného aj digitálnej bezpečnosti a dôležitosti zachovania súkromia a identity človeka v digitálnom svete. Na konferencii predstaví svoju knihu Technológia vs. humanita. Slovenský preklad publikácie, ktorý bol pripravený v rámci národného projektu inovujme.sk, si domov odnesie každý účastník podujatia.

O svoje medzinárodné skúsenosti s inovatívnymi technológiami sa na konferencii podelí podľa Jurikoviča aj Nili Shalev, ktorá na izraelskom ministerstve hospodárstva a priemyslu aktuálne zodpovedá za vytvorenie infraštruktúry a za aktivity podporujúce spoluprácu priemyslu a akademickej obce v oblasti výskumu a vývoja.

Jurikovič upozornil, že v rámci troch tematických blokov budú odborníci z popredných firiem a inštitúcií diskutovať o budúcnosti umelej inteligencie na Slovensku a v zahraničí, nastupujúcej ére technologickej hyperkonektivity a digitálnej etike. Počas panelových diskusií budú prezentované aj konkrétne príklady, ako sa slovenské projekty úspešne presadili v praxi.

Konferencia je podľa Jurikoviča určená pre zástupcov firiem, verejnej správy, výskumných pracovníkov, študentov aj širokú verejnosť. Účasť na konferencii je bezplatná, registrovať sa možno online. Odborný program celodennej konferencie sa vo Vedeckom parku UK na Ilkovičovej ulici 8 v Bratislave začne o 9.00 hod.

Dodal, že konferenciu Technológia verzus humanita organizuje SIEA v rámci národného projektu Zvýšenie inovačnej výkonnosti slovenskej ekonomiky pod záštitou Ministerstva hospodárstva SR. Národný projekt je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v operačnom programe Výskum a inovácie. Podrobnejšie informácie o workshopoch a ďalších aktivitách projektu sú zverejnené na stránke www.inovujme.sk.


Téma TASR