Koloman je disciplinovaný

TASR, 13. októbra 2017 5:51

Nositelia tohto na Slovensku málo zaužívaného mena oslavujú meniny 13. októbra.

Foto: TASRBratislava 13. októbra (TASR) - Mužské meno Koloman má keltský pôvod a v preklade znamená "pustovník". Nositelia tohto na Slovensku málo zaužívaného mena oslavujú meniny 13. októbra.

Kolomanovia sa prejavujú ako tajomní, neprístupní a nevľúdni. Sú mlčanliví, utiahnutí do seba a ťažko menia svoje názory. Charakterizuje ich veľká disciplinovanosť a schopnosť značného vypätia. Študujú sami a radi, neraz dlho do noci. Stávajú sa z nich väčšinou zanietení výskumníci, inžinieri alebo originálni umelci.

Zdravie Kolomanov je znamenité, rovnako ako aj vitalita. Potrebujú vyváženú a pravidelnú stravu. Pozor by si mali dávať na kosti.

Ovplyvňuje ich planéta Merkúr. Šťastné farby Kolomanov sú zelená, biela a modrá. Ochranné rastliny valeriána, čakanka, ochranné kamene citrín, zafír a jaspis.


Jeden z najvýznamnejších predstaviteľov slovenského výtvarného umenia, zakladateľ modernej grafiky, ilustrátor KOLOMAN SOKOL (1902-2003), spisovateľ, vydavateľ almanachu Napred, básnik s tragickým osudom KOLOMAN BANŠELL (1850-1887), významný slovenský geografický ekonóm profesor KOLOMAN IVANIČKA (1929-2014), kynológ a chovateľ, šľachtiteľ, poľovník, legenda slovenskej kynológie KOLOMAN SLIMÁK (1903-1996), vydavateľ kníh KOLOMAN KERTÉSZ BAGALA, či bývalý česko-slovenský futbalista, ktorý zomrel v roku 1995 v Rakúsku pri autonehode, majster Európy z roku 1976, bronzový z Majstrovstiev Európy (ME) 1980 KOLOMAN GÖGH - títo muži a ďalší nosia meno pripadajúce v slovenskom kalendári na 13. októbra.

Téma TASR