Klaudia je priateľská

TASR, 17. novembra 2018 5:51

S nositeľkami tohto krstného mena sa na Slovensku stretávame zriedkavejšie.

Foto: TASR


Bratislava 17. novembra (TASR) - Ženské meno Klaudia má latinský pôvod a v preklade znamená "chromá", "krivá". S nositeľkami tohto krstného mena sa na Slovensku stretávame zriedkavejšie a oslovujeme ich Klaudika, Klaudina, Klody. Meniny majú 17. novembra.

Klaudie sú extrovertky, ktoré pozorne sledujú život okolo seba. Sú objektívne a schopné úplne sa odovzdať. Majú ozajstný zmysel pre priateľstvo, sú plaché a pokorné. Klaudie sú prevažne svedomitými študentkami a budúce povolanie vykonávajú zodpovedne. Majú radosť, ak sa ľudia v ich prítomnosti cítia šťastní.

Bývajú pozoruhodne životaschopné. Mali by si však dávať pozor na obličky, jesť každý deň teplé jedlo a stravou si dopĺňať najmä vitamíny C a E.

Ovplyvňujú ich planéty Saturn a Urán. Šťastné farby týchto žien sú čierna a zelená. Ochranné rastliny medovka a baza, kamene ametyst a jaspis.

Výtvarníčka KLAUDIA KOSZIBA, slovenská reprezentantka v snoubordingu KLAUDIA MEDLOVÁ, ale aj bývalá talianska herečka CLAUDIA CARDINALE - to sú predstaviteľky mena, ktoré v slovenskom kalendári pripadá na 17. novembra.


Téma TASR