Iľja a Eliáš sú znášanliví

TASR, 20. júla 2018 5:51

Mužské mená Iľja a Eliáš majú hebrejský pôvod a znamenajú "môj Boh".

Foto: TASR


Bratislava 20. júla (TASR) - Mužské mená Iľja a Eliáš majú hebrejský pôvod a znamenajú "môj Boh". Sú zaužívané skôr v rusky hovoriacich krajinách, kde ich oslovujú Iľjuška, Ilek, Elo, Eli.

Iľja aj Eliáš, ktorí oslavujú meniny 20. júla, sú aktívni a znášanliví muži. Svoju zodpovednosť prejavujú už ako študenti. Pri voľbe povolania uprednostňujú zamestnanie, v ktorom je nevyhnutný priamy kontakt s ľuďmi.

Iľja a Eliáš dokážu odvážne bojovať s prekážkami, ak sa vyskytnú. Aj keď sa im nepodarí všetko zvládnuť, nerobia si z toho ťažkú hlavu a neúspech berú ako súčasť života.

Zdravie týchto mužov je pomerne dobré. Ovplyvňujú ich planéty Jupiter a Mesiac.

Ich šťastné farby sú modrá, biela a béžová. Ochranné rastliny slez, sedmokráska, ochranné kamene avanturín, granát.

Jedna z hlavných postáv starých ruských bájí IĽJA MUROMEC, ruský maliar IĽJA JEFIMOVIČ REPIN (1844-1930), hokejista IĽJA VALERJEVIČ KOVAĽČUK, zosnulý slovenský hudobný skladateľ ILJA ZELJENKA (1932-2007), starozákonný prorok ELIÁŠ pôsobiaci v izraelskom kráľovstve za vlády kráľa Achába, evanjelický farár, superintendent, slovenský básnik a náboženský spisovateľ ELIÁŠ LÁNI (LÁNYI, 1570-1618) nosili a nosia mená, ktoré v slovenskom kalendári pripadajú na 20. júla.Téma TASR