Herečka Jana Nagyová, alias krásna Arabela, má päťdesiatpäť rokov

TASR, 9. januára 2014 7:30

Jana Nagyová, pochádzajúca z Komárna, kde sa narodila 9. januára 1959, sa k divadlu dostala ešte v detstve.

Jana Nagyová Foto: youtubeKomárno/Bratislava 9. januára (TASR) - Herečka Jana Nagyová je známa ako princezná Arabela z rovnomenného televízneho seriálu. Krehká krásna Arabela sa dožíva päťdesiatpäť rokov.

Jana Nagyová, pochádzajúca z Komárna, kde sa narodila 9. januára 1959, sa k divadlu dostala ešte v detstve. Na Konzervatóriu v Bratislave však študovala operný spev a hru na klavíri. Všimli si ju filmári a tak vo veku iba 17 rokov dostala úlohu v snímke Sváko Ragan (1976). Potom v kriminálnej dráme Smrt stopařek (1979) hrala jednu zo študentiek, ktoré znásilňuje a vraždí brutálny vodič. V tom čase absolvovala konkurz na hlavnú úlohu v českom rozprávkovom seriáli Arabela (1979) a dostala ju. Seriál, v ktorom účinkoval výkvet českého herectva, sa stal neobyčajne populárnym a dočkal sa aj pokračovania.

Jana Nagyová, rozprávková Arabela s čarovným prsteňom, sa stala herečkou, hrala v bratislavskom divadle Nová scéna a obsadzovali ju aj do filmových úloh. Neskôr sa z filmového a divadelného diania stiahla.

Bývalá herečka Jana Nagyová, ktorá je matkou troch detí a žije v Nemecku, sa istý čas venovala podnikaniu.Téma TASR