Gizela je precitlivená a veľmi emotívna žena

TASR, 17. mája 2018 5:51

Ženské meno Gizela má nemecký pôvod a znamená "malá rastlina, ušľachtilé dieťa".

Foto: TASR


Bratislava 17. mája (TASR) - Ženské meno Gizela má nemecký pôvod a znamená "malá rastlina, ušľachtilé dieťa". Nositeľky tohto mena oslovujeme Gizka, Gizelka, Gizuška. Meniny oslavujú 17. mája.

Gizely sú precitlivené a veľmi emotívne. Všetko sa ich dotýka, sú vnímavé na čaro života a majú vrodený zmysel pre poéziu, krásu a eleganciu. Majú však aj sklon byť trochu lenivé, reagovať ledabolo a všetko odkladať na zajtra. Podobne ako ich totemová rastlina orchidea sú to skleníkové kvety, aj ony potrebujú teplo a slnko.

Tieto ženy sú veľmi introvertné, cítia sa dobre iba vo svojom vlastnom svete. V ňom snívajú o klenotoch, lebo sú veľmi koketné, o palácoch, lebo obľubujú prepych a o očarujúcich princoch, keďže sú väčšmi sentimentálne ako zmyselné. Gizely sú aj vlastnícke a na život hľadia cez malé okienko a žijú si vo svojom imaginárnom svete. To ich vedie k takmer ustavičným a často mimovoľným klamstvám.

Takže Gizelám treba veľmi skoro vštepiť zmysel pre zodpovednosť. Inak by svoj úžasný šarm mohli využívať na to, aby sa vyhýbali styku s realitou.

Sú pomerne krehké. K množstvu psychických porúch sa pridáva určitá ochabnutosť. Tieto ženy si musia dávať pozor na črevá, ktoré sa im ľahko podráždia.

Ovplyvňuje ich planéta Merkúr. Ich šťastné farby sú modrá, sivá a červená. Ochranné rastliny petržlen a rasca, ochranné kamene achát, sardonyx a citrín.

Mali by sa venovať plávaniu, jesť veľa mliečnych výrobkov, stravou by si mali dopĺňať najmä vitamín C.

Uhorská kráľovná, blahoslavená GIZELA, pochádzajúca z Bavorska, manželka prvého uhorského kráľa Štefana. S ním spolupracovala na pokresťančení Maďarov, zakladala kostoly a kláštory.

Populárna slovenská speváčka GIZELA OŇOVÁ predstavuje vzorku žien s menom zo 17. mája.

Téma TASR