Galina má pevnú vôľu

TASR, 3. mája 2017 5:51

Galiny, ktoré oslavujú meniny 3. mája, nemajú jednoduchú povahu.

Foto: TASR


Bratislava 2. mája (TASR) - Pôvod ženského mena Galina je buď grécky, potom v preklade znamená "bezvetrie", alebo latinský, a vtedy znamená "sliepka". Nositeľky tohto na slovenskom území málo rozšíreného mena oslovujeme Galinka, Galka.

Galiny, ktoré oslavujú meniny 3. mája, nemajú jednoduchú povahu. Raz-dva sa rozkohútia, veď nie nadarmo je kohút ich zvieracím totemom. Sú plné intuície a pôvabu, ale aj panovačné a neprístupné.

Galiny chcú byť vždy a všade prvé. Dokážu si získať ľudí okolo seba a veľmi dobre sa cítia v spoločnosti výstredných osobností. Neraz vedú neusporiadaný, priam bláznivý život. Majú pevnú vôľu a neuveriteľné šťastie. Dlho odolávajú únave.

Ich obľúbené farby sú svetlomodrá, ružová a žltá, ochranné rastliny prvosienka a rebarbora, ochranné kamene opál a citrín.


Zosnulá dcéra bývalého generálneho tajomníka Komunistickej strany Sovietskeho zväzu Leonida Iľjiča Brežneva (1906-1982) GALINA LEONIDOVNA BREŽNEVOVÁ (1929-1998) patrí medzi ženy, ktoré nosia meno pripadajúce v slovenskom kalendári na tretí máj.

Na základe skutočných udalostí GALINY BREŽNEVOVEJ napísal Peter Pavlac divadelnú hru Červená princezná, režijne ju pripravil Patrik Lančarič, postavu GALINY BREŽNEVOVEJ stvárnila herečka Zita Furková, bratislavské Divadlo Astorka hru uviedlo v máji 2009.


Téma TASR