Gabriel je extravagantný

TASR, 24. marca 2019 6:29

Gabriel, ktorý má meniny 24. marca, je muž, ktorý si potrpí na image.

Foto: TASR


Bratislava 24. marca (TASR) - Mužské meno Gabriel je starozákonné, má hebrejský pôvod a v preklade znamená "Boh je silný, muž Boží". Nositeľov tohto na Slovensku nie veľmi častého mena oslovujeme aj Gabo, Gabino.

Gabriel, ktorý má meniny 24. marca, je muž, ktorý si potrpí na image. Je aj prezieravý, neúprosný a rád sa predvádza. Mužov s týmto menom štúdium veľmi neoslovuje. Ak nastane čas výberu povolania, urobia všetko preto, aby oddialili termín tohto rozhodnutia. Snom Gabrielov je zaoberať sa divadlom. Obľubujú to, čo je premenlivé, originálne a veľkolepé.

Ich dobré zdravie občas naruší únava.

Ovplyvňuje ich planéta Mars. Šťastnou farbou týchto mužov je zelená. Ochranné rastliny rumanček, sedmokráska, kamene nefrit, perla a rubín.

Podľa Historického kalendára sa 24. marca 1914 narodil v Kokave nad Rimavicou katolícky kňaz a predstaviteľ slovenského exilu IMRICH GABRIEL FUZY. Zomrel 14.02.2004.

SVÄTÝ GABRIEL archanjel sa prvýkrát spomína v proroctvách Daniela v Starom zákone. GABRIEL bol tým archanjelom, ktorý zvestoval Zachariášovi, že sa mu narodí syn Ján. Takisto archanjel GABRIEL zvestoval Panne Márii, že počne z Ducha Svätého a porodí Syna Najvyššieho, Spasiteľa sveta.

Populárny rozhlasový športový reportér a organizátor športových podujatí už zosnulý GABRIEL (GABO) ZELENAY (1922-2003), španielsky píšuci kolumbijský spisovateľ a novinár, nositeľ Nobelovej ceny za literatúru GABRIEL GARCÍA MÁRQUEZ (1927-2014) - títo a mnohí ďalší muži s menom GABRIEL majú sviatok podľa slovenského kalendára 24. marca.

Téma TASR