Eugen je láskavý

TASR, 18. novembra 2017 5:51

S Eugenmi sa na Slovensku stretávame výnimočne.

Foto: TASR


Bratislava 18. novembra (TASR) - Mužské meno Eugen má grécky pôvod a jeho význam je "urodzený". S Eugenmi sa na Slovensku stretávame výnimočne. Meniny majú 18. novembra. Nositeľov tohto mena oslovujeme Geňo, Genko, Žeňo.

Eugenovia sú láskaví muži, ktorí sa radi obklopujú blízkymi ľuďmi. Už ako deti majú ohromnú intuíciu. Pri štúdiu sa prejavujú ako pomalší žiaci, ktorí sa len málokedy pre niečo nadchnú. Ak úsilie učiteľov padne na úrodnú pôdu, stávajú sa z Eugenov špičkoví technici, projektanti, manažéri, či obchodní zástupcovia, ktorí svojím diplomatickým vystupovaním po čase dosiahnu úspech.

Dôvera Eugenov k iným ľuďom je kolísavá. Niekedy sú rozporuplní, nerozhodní, ľahko ovplyvniteľní a svojhlaví.

Sú životaschopní. Rýchlo sa však unavia. Eugenovia sa väčšinou nestravujú dostatočne vyvážene. Chrániť by si mali hlavne oči a priedušky.

Ovplyvňujú ich planéty Saturn a Urán. Ich šťastné farby sú modrá a čierna. Ochranné rastliny medovka a mak, kamene ametyst a perla.


Zosnulý slovenský hudobný skladateľ, pedagóg EUGEN SUCHOŇ (1908-1993), jazykovedec EUGEN PAULINY (1912-1983), publicista a politológ, aktivista občianskych a ekologických protitotalitných združení aj autor samizdatu Bratislava nahlas (1987) EUGEN GINDL, ktorý sa stal i členom prvého Koordinačného výboru VPN a v roku 1989 založil časopis Verejnosť a bol jeho prvým šéfredaktorom, ďalej grafik, kresliar a výtvarný pedagóg, zakladateľ košickej výtvarnej moderny 20. storočia EUGEN KRÓN (1882-1974) i slovenský violončelista EUGEN PROCHÁC sú predstavitelia mena EUGEN.

K známym EUGENOM patrí aj veršovaný román z pera ruského spisovateľa Alexandra Sergejeviča Puškina EUGEN ONEGIN.Téma TASR