Ervín je dobroprajný

TASR, 21. apríla 2017 5:51

Ervínovia patria skôr k tvrdohlavým, no dobroprajným ľuďom.

Foto: TASRBratislava 20. apríla (TASR) - Mužské meno Ervín je na Slovensku ojedinelé, má nemecký pôvod a význam mena je "priateľ cti, vojska". Meniny majú Ervínovia 21. apríla.

Ervínovia patria skôr k tvrdohlavým, no dobroprajným ľuďom. Sú aj výrazne aktívni a majú neočakávané reakcie. Dokážu rýchlo odhaliť predstierané city. Sami sú prirodzení a nesporne temperamentní. Majú isté ťažkosti pri rozhodovaní a často sa uzatvárajú do seba.

Bývajú pomerne vitálni, no mali by pravidelne jesť.

Ovplyvňuje ich planéta Venuša. Šťastné farby Ervínov sú zelená a biela, ochranné rastliny nechtík, ligurček a podbeľ, ochranné kamene smaragd a zafír.


V Prahe narodený spisovateľ a novinár EGON ERWIN/ERVÍN KISCH (1885-1948), meno ktorého nesie aj literárna cena, ďalej zosnulý slovenský nadrealistický maliar ERVÍN SEMIAN (1921-1965), spevák židovských piesní ERVÍN SCHÖNHAUSER - to je len niekoľko mužov s menom ERVÍN.

Stretneme sa s ním aj v názve rozprávky od spisovateľky Andrey Gregušovej ČERVÍK ERVÍN alebo Operácia orech.

Zdroje: www.spisovatele.cz, www.culturenet.cz, www.tvba.sk, www.uzzno.sk, www.litcentrum.sk, www.slovart.sk, www.littera.sk

taj roiTéma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac