EduHRY: akcia s poslaním

OTS, 15. marca 2017 11:48

EduHRY je krásna akcia s poslaním deťom priniesť zábavu a vzdelávanie, a rodičom a učiteľom inšpiráciu. Jednoducho, podujatie tohto druhu na Slovensku ešte nebolo!

Foto: EduHRY
Bratislava 15. marca (OTS) - Unikátny koncept celodenného eventu sa zrodil vo vydavateľstve Pro Solutions, ktoré svojimi pestrými aktivitami pre materské školy aj verejnosť už niekoľko rokov dokazuje, že smerovať pozornosť na deti a ich vzdelávanie má veľký význam.

Hlavný organizátor VnímavéDeti malým návštevníkom pripravil pestrý program plný zábavných aj vzdelávacích aktivít. Už vaše deti skúsili zázračný pohyb kinetického piesku alebo vytvárali mandaly z modelovacej hmoty Mad Mattr? Stavali si už guľôčkovú dráhu Hubelino či skúšali silu magnetov Powerclix? „Edu“ v názve znamená edukatívne a napovedá, že okrem hrania sa deti veľa naučia. Spoznávanie tvarov, farieb, číslic či logických súvislostí bude pre deti určite hračka so vzdelávacími hrami LOGICO a LÜK, ktoré odporúča aj ministerstvo školstva. Pre najodvážnejších riešiteľov hlavolamov budú pripravené kocky V-Cube.
Majú vaše deti rady digitálne hry? Potom si ich určite získa Magic Box, ktorý premení ako mávnutím čarovného prútika podlahu na strhujúci interaktívny svet. Učenie sa tak stáva ešte väčšou zábavou.
Kde sa hovorí o vzdelávaní, tam nesmú chýbať knihy. Na EduHRÁCH nájdete nielen krásne detské knihy, ale deti spoznajú aj špeciálne hovoriace knihy. Príďte s deťmi zažiť zázračné čítanie na vlastné „oči a uši“. Na EduHRÁCH pre vás pripravujeme aj prvú hovoriacu priestorovú hru. Čaká vás mačička Mia, zábavná angličtina pre škôlkárov, prvá hovoriaca angličtina pre školákov, abeceda, ktorá rozpráva, pexeso, ktoré vás prekvapí zvukom každého zvieratka a mnoho ďalšieho.

Ak patríte k tým, ktorí sa radi s deťmi hrajú spoločenské hry, prídete si aj vy na svoje. Zásobu poučných aj zábavných hier si pre deti pripravilo obľúbené iHRYsko.
Máte doma budúceho prváka či prváčku a ešte stále im zaväzovanie šnúrok na topánkach nejde od ruky? Nič to! Krásne hry plné prevliekania a šnúrok pre deti pripravilo Šikulkovo. Prstíky deťom rozcvičia aj pestré textilné knihy od Piqipi, ktoré sú plné rôznych aktivít na rozvoj jemnej motoriky nielen pre predškolákov.
MOY TOY príde na EduHRY ukázať svoje drevené autá, stroje a pracovné nástroje, ktoré deti v predškolskom veku lákajú. Deti si vyskúšajú drevené pracovné nástroje a otestujú svoje technické zručnosti pri montovaní a hre s týmito peknými stavebnicami.

Oskola.sk predstaví deťom svoje vzdelávacie hry a kartičky. Aktivity s hrami GeoBoards zaujmú a deti veľa naučia. Pomôžu precvičiť nielen jemnú motoriku, ale aj zručnosti a vedomosti v oblasti matematiky či slovenského jazyka.

Perinbaba.sk deťom prinesie hry zamerané na zábavné vzdelávanie detí v oblasti matematiky a logiky, ktoré hravým spôsobom učí deti základným matematickým zručnostiam ako sčítanie, násobenie, porovnávanie, zlomky či logické myslenie.

PomockyPreDeti.sk prídu deťom ukázať svoje didaktické pomôcky, vzdelávacie kartičky, ktoré učia deti v súvislostiach. Vzdelávacie aktivity so štipcovými a ďalšími kartičkami, ktoré majú pútavé grafické prevedenie.

iHRYsko.sk určite netreba nikomu predstavovať. Všetci poznáte širokú paletu zábavných aj poučných spoločenských hier, ktoré deťom a rodičom dokáže ihrysko.sk predstaviť. Nekonečná zábava so spoločenskými hrami pre deti už od 2 rokov.

Divadielko či poučná beseda s knihou, pri ktorej ožijú zvieratká z lesa, dokonale spestria celodenný program.
Blíži sa termín zápisu detí do prvého ročníka a mnohí rodičia majú v tomto smere nezodpovedané otázky. Počas EduHIER sa preto budú môcť porozprávať a poradiť s logopédom aj špeciálnym pedagógom.
Vítané sú aj všetky učiteľky materských škôl, ktoré nájdu na podujatí inšpiráciu do svojich tried.
A že to s tou „spoluprácou“ rodičov, detí a učiteľov myslia VnímavéDeti vážne, pripravili si na EduHRY dve tomboly. Darčeky sa budú v závere dňa losovať nielen pre deti, ale tie môžu vyhrať pekné ceny aj pre svoju škôlku.

EduHRY – tam nesmiete chýbať!
www.eduhry.sk
www.facebook.com/eduhry.sk

Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac