Dušan je svojrázny

TASR, 26. mája 2018 5:51

Mužské meno Dušan má slovanský pôvod a význam mena je "ten, kto má dušu".

Foto: TASR


Bratislava 26. mája (TASR) - Mužské meno Dušan má slovanský pôvod a význam mena je "ten, kto má dušu". Dušanovia, ktorí oslavujú meniny 26. mája, sú ovplyvniteľní a subjektívni. Na všetko nazerajú svojským spôsobom. Sú to muži, ktorí vedia vziať kormidlo do rúk a dokážu sa vyhnúť nebezpečným útesom.

V citovom živote sú to nežní tyrani, ktorí vás jemne obalia svojou precitlivenosťou a načisto ochromia. Dušanovia majú zdravie uspokojivé, ale rýchlo sa unavia. Sú to labužníci, a keďže si radi dobre zajedia, čoskoro u nich možno spozorovať kilá navyše, ak nebudú cvičiť. Stravou by si mali dopĺňať najmä vitamíny C, E a vápnik.

Ovplyvňujú ich planéty Saturn a Urán. Ich šťastné farby sú čierna a tmavomodrá. Ochranné rastliny medovka, baza, divozel, ochranné kamene achát a perla.

Podľa Historického aj Hudobného kalendára sa 26. mája v roku 1942 v Žiline narodil populárny spevák DUŠAN GRÚŇ.

Operný spevák, pedagóg a poslanec NR SR DUŠAN JARJABEK, spisovateľ DUŠAN DUŠEK, prozaik, scenárista a básnik DUŠAN MITANA, režisér a scenárista DUŠAN HANÁK, herec DUŠAN JAMRICH, zosnulý herec DUŠAN BLAŠKOVIČ (1930-2001), klavirista, pedagóg a hudobný upravovateľ DUŠAN STANKOVSKÝ, hudobník, skladateľ, gitarista skupiny TEAM DUŠAN ANTALÍK, spevák DUŠAN HLAVÁČEK, spevák, bubeník a zabávač z kapely Senzus DUŠAN HERGOTT (1959-2006), ale aj právnik, bývalý a prvý generálny riaditeľ Tlačovej agentúry SR DUŠAN KLEIMAN (1945-2006) - to je len niekoľko mužov s menom, ktoré v slovenskom kalendári pripadá na 26. mája.

Téma TASR