Do Siene slávy Grammy pribudli ďalšie albumy i nahrávky songov

TASR, 22. novembra 2012 13:46

Odborná komisia zaradila do siene slávy albumy Back In Black, Band On The Run (McCartney a Wings), Mingus Ah Um (Charlie Mingus), ale aj debutovú kolekciu Whitney Houston a druhý album Eltona Johna.

Los Angeles 22. novembra (TASR) - Sieň slávy Grammy rozšírili o ďalších 27 nahrávok, medzi ktorými sú songy predstaviteľov rôznych žánrov ako austrálskej hardrockovej skupiny AC/DC, sira Paula McCartneyho a jeho formácie Wings, nedávno zosnulej interpretky R&B Whitney Houston, ale aj velikánov jazzu a swingu Charlieho Mingusa a Franka Sinatru. Zoznam takto ocenených nahrávok od roku 1973 má tak už 933 položiek.

Ako vyplýva z informácie na internetovom servere GRAMMY.com, odborná komisia zaradila do siene slávy albumy Back In Black (AC/DC, 1980), Band On The Run (McCartney a Wings, 1973) alebo Mingus Ah Um (Charlie Mingus,1959), ale aj debutovú kolekciu Whitney Houston (1985) a druhý album Eltona Johna (1970).

Z nahrávok sa do siene dostali Sinatrov New York, New York, Hit the Road Jack v podaní Raya Charlesa alebo The Times They Are A-Changin' z dielne Boba Dylana či I Got You (I Feel Good) Jamesa Browna.

Medzi ďalšími ocenenými figurujú napríklad nahrávky Little Richarda, Bucka Owensa, ale aj Carlosa Gardela alebo Richarda Pryora.

Zoznam nových členov Siene slávy Grammy zverejnila v stredu miestneho času americká National Academy of Recording Arts & Sciences, ktorá každoročne udeľuje aj prestížne ocenenia Grammy. Tieto ceny sa budú už 55. raz udeľovať 10. februára 2013 vo viacúčelovej hale Staples Center v Los Angeles.
Téma TASR