Textár mnohých hitov, režisér a scenárista Daniel Mikletič má 55 rokov

TASR, 19. februára 2014 8:07

Z jeho dielne vyšli hity Fajčenie škodí zdraviu, alebo Radšej budem dnes aktívny, ako zajtra rádioaktívny ale aj Po schodoch

Bratislava 19. februára (TASR) - Textár Daniel Mikletič je autorom celej hrste hitov. V stredu 19. februára sa dožíva svojich 55. narodenín.

Jeho textárska a producentská činnosť sa spája s mnohými interpretmi a skupinami, napríklad Ventil RG, Vidiek, Richard Müller a skupina Banket, Peter Lipa, Laco Lučenič, Robo Grigorov, Vašo Patejdl, Tublatanka, Maťo Ďurinda, Ilona Csáková, Štefan Skrúcaný a Miro Noga, Oľga Záblacká, Dievčenské trio Golden Storm a mnohými inými.

Hitmi sa stali napríklad pesničky Fajčenie škodí zdraviu, alebo Radšej budem dnes aktívny, ako zajtra rádioaktívny skupiny Krach (neskôr Ventil RG a Vidiek), Po schodoch (Richard Müller a skupina Banket) a ďalšie.

Daniel Mikletič sa narodil 19. februára 1959 v Bratislave. Vyštudoval odbor žurnalistiky na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského (UK) v Bratislave. Jeho špecializáciou bol rozhlas a televízia. Štúdium absolvoval v roku 1982.Najskôr pracoval v redakcii časopisov Bratislava a Kam v Bratislave a Bratislavská informačná služba. V rokoch 1991 až 1993 bol spolumajiteľom spoločnosti ŠKVRNA Records, s.r.o Bratislava. Vtedajšia československá spoločnosť vyprodukovala a predala vyše 200.000 nosičov slovenskej populárnej hudby. V rokoch 1993 až 2004 viedol hudobné vydavateľstvo SQ MUSIC, ktoré vydalo vyše 900.000 nosičov slovenskej populárnej hudby a asi 100 titulov.

Daniel Mikletič je aj režisérom, scenáristom a producentom. Režijne pripravil a scenár písal pre viaceré zábavné rozhlasové a televízne relácie, napríklad Senzi Senzus, Ranč alebo Šlágerparáda. V rokoch 2005 až 2006 sa autorsky podieľal na tvorbe seriálu Medzi nami. V roku 2009 viedol volebnú kampaň strany Slobodné Fórum (SF) prezidentskej kandidátky Zuzany Martinákovej.Téma TASR