Ctibor je nedôverčivý

TASR, 13. septembra 2018 5:55

Nositelia mena Ctibor sa správajú dosť váhavo a nevľúdne, často sú mlčanliví.

Foto: TASR

Bratislava 13. septembra (TASR) - Mužské meno Ctibor má slovanský pôvod a jeho voľný preklad znie "bojuj za česť". Na Slovensku sa stretneme s nositeľmi tohto mena len výnimočne a oslovujeme ich Ctiborko, Borko. Meniny majú 13. septembra.

Nositelia mena Ctibor sa správajú dosť váhavo a nevľúdne, často sú mlčanliví. Mohli by sme sa domnievať, že sa hnevajú, kým oni sú iba utiahnutí do seba. Sú tiež opatrní, nedôverčiví a málo ovplyvniteľní.

Blízky vzťah nadväzujú až po dôkladnom zvážení. Ako študenti sú Ctiborovia schopní disciplíny a značného vypätia. Oslovuje ich dramatické umenie.

Môžu mať slabší žalúdok, preto potrebujú vyváženú a pravidelnú stravu. Ctiborov ovplyvňuje planéta Merkúr.

Ich šťastnými farbami sú hnedá, sivá a oranžová. Ochranné rastliny saturejka, valeriána, kamene zafír a citrín.


Významný slovenský divadelný a filmový herec CTIBOR FILČÍK (1920-1986) aj básnik a prekladateľ CTIBOR ŠTÍTNICKÝ (1922-2002), vlastným menom Tibor Dörner, zastupujú mužov s menom pripadajúcim v slovenskom kalendári na 13. septembra.

Názov CTIBOR si dala aj skupina, ktorá sa do roku 2003 volala Skupina Historického Šermu CTIBOR. V roku 2003 názov zmenila na Záhorácký šermírsko-divadelný spolek CTIBOR. Podľa členov skupiny nový názov ju lepšie charakterizuje. Tvoria ju Záhoráci, ktorí sa zaoberajú šermom spojeným s divadlom a v predstaveniach presadzujú aj záhorácky dialekt.

Téma TASR