Bohuslavovia potrebujú byť obklopení láskou

TASR, 17. júla 2017 6:51

Meniny majú 17. júla.

Foto: TASR

Bratislava 17. júla (TASR) - Mužské meno Bohuslav je na Slovensku zriedkavé, má slovanský pôvod a jeho význam je "Bohu sláva", "Boha oslavuj". Mužov s týmto menom oslovujeme Bohuš, Bohun. Meniny majú 17. júla.

Nositelia tohto krstného mena majú radi pohodu. Zvyčajne sú ľudia v ich spoločnosti uvoľnení, lebo Bohuslavovia sú dobre vychovaní. Snívajú o rodinnom živote plnom nežnosti a pochopenia. Bohuslavovia potrebujú byť obklopení láskou. Podľa nich má láska kľúčovú úlohu.

Aj keď sú to muži plní dôvtipu a inteligencie, väčšinou im chýba vytrvalosť a dravosť. Priateľstvo považujú za dôležité, samote sa vyhýbajú. Obľubujú štúdium, stávajú sa z nich dobrí odborníci. Celým životom Bohuslavov sprevádza zmysel pre profesionalitu a zodpovednosť.

Sú vitálni, no ich zdravie je priveľmi podriadené psychike. Rýchlo sa unavia a majú sklon k preťaženosti. Ovplyvňuje ich planéta Mesiac.

Ich šťastné farby sú fialová, žltá, modrá. Ochranné rastliny žihľava, rimbaba, ochranné kamene ametyst a tyrkys.

Slovenský básnik, prekladateľ a literárny historik, evanjelický kňaz BOHUSLAV TABLIC (1769-1832), český hudobný skladateľ, najvýznamnejší predstaviteľ českého neoklasicizmu BOHUSLAV MARTINU (1890-1959) aj predseda vlády Českej republiky (ČR) BOHUSLAV SOBOTKA, koaličnú vládu ktorého prezident ČR Miloš Zeman vymenoval 29. januára 2014, patria medzi nositeľov tohto mena.


Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac