Arpád je presný

TASR, 13. februára 2018 5:51

Arpádovia, ktorí majú meniny 13. februára, sú presní a neoblomní ľudia s výraznou inteligenciou.

Foto: TASR


Bratislava 13. februára (TASR) - Arpád je meno maďarského kráľovského rodu a v preklade znamená "jačmeň". Nositeľov tohto na Slovensku miestami zaužívaného mužského krstného mena oslovujeme Arpi, Arpino.

Arpádovia, ktorí majú meniny 13. februára, sú presní a neoblomní ľudia s výraznou inteligenciou. Takmer nikdy nepokazia to, do čoho sa pustili. Ako chlapci sú dobrými študentmi. Obľubujú klasické štúdium, a je im blízka aj matematika a cudzie jazyky. Sú z nich šikovní referenti, či právnici, ktorí sa vedia vo vhodnej chvíli prejaviť. Sú oddaní ľuďom, ktorí sú im blízki. V láske veľmi trpia, ak sú zradení.

Aj keď sú Arpádovia vitálni, zvláštnu pozornosť by mali venovať pravidelnej a racionálnej strave. Ich citlivé miesta sú koordinácia pohybov a sluch.

Obľúbené farby týchto mužov sú čierna, zelená a modrá. Ochranné rastliny medovka, zvonček a modrý hyacint, ochranné kamene ametyst, zirkón a sokolie oko.


ARPÁD zakladateľ uhorskej dynastie ARPÁDOVCOV, ale aj koncertný majster huslí ARPÁD PATKOLÓ - to je vzorka mužov, ktorých sviatok v slovenskom kalendári pripadá na 13. februára.Téma TASR