Alfréd je diskrétny

TASR, 19. júna 2018 5:51

Alfrédovia, ktorí majú meniny 19. júna, sú veľmi citovo založení.

Foto: TASR


Bratislava 19. júna (TASR) - Mužské meno Alfréd má anglický pôvod a jeho význam je "múdry radca". Nositeľov tohto mena oslovujeme Alf, Alfík, Fredy.

Alfrédovia, ktorí majú meniny 19. júna, sú veľmi citovo založení. Túto vlastnosť často skrývajú, venujú sa vlastnému svetu a navonok pôsobia uzavreto a placho. Sú diskrétni a zdvorilí. Títo muži vás nikdy neprezradia, môžete sa na nich spoľahnúť.

K štúdiu nových poznatkov pristupujú zodpovedne, vždy však vlastnou metódou. Vyberajú si informácie, ktoré ich zaujímajú, ostatné úspešne ignorujú.

Alfrédovia vynikajú najmä intuíciou, dokážu ísť problémom pod kožu, máločo ich zaskočí. Vždy rátajú s tou horšou alternatívou. Musia si dávať pozor na intelektuálnu prepracovanosť. Fyzická únava, na ktorú sa neraz ponosujú, pramení skôr z vrodenej lenivosti.

Prospeje im, ak sa budú stravovať pravidelne a do jedálneho lístka si zaradia viac ovocia a kyslomliečne výrobky.

Ovplyvňuje ich planéta Merkúr. Ich šťastné farby sú biela a zelená. Ochranné rastliny podbeľ, levanduľa, ochranné kamene tigrie oko a citrín.


Za najznámejšieho ALFRÉDA možno považovať švédskeho chemika, inžiniera a vynálezcu ALFREDA BERNHARDA NOBELA (1833-1896), ktorý svojím testamentom založil v súčasnosti najprestížnejšie ocenenie - Nobelovu cenu. Nemenej známym je aj britský filmový režisér, inovátor v oblasti thrilleru a hororu Sir ALFRED JOSEPH HITCHCOCK(1899-1980). Rakúsky psychiater a psychológ ALFRED ADLER (1870-1937) vypracoval vlastnú koncepciu individuálnej psychológie. Jeden z najvýznamnejších českých režisérov ALFRÉD RADOK (1914-1976), podľa ktorého sa nazýva výročná Cena Alfréda Radoka, udeľovaná za umelecké výkony v rámci českého divadla na základe hlasovania kritikov, ďalej český architekt, archeológ, maliar a grafik pôsobiaci aj na Slovensku ALFRÉD PIFFL (1907-1972), ktorý viedol aj rekonštrukčné práce na Bratislavskom hrade, ale aj slovenský divadelný, filmový a televízny herec ALFRÉD SWAN.

ALFRÉD WETZLER (pseudonym Jozef Lánik, 1918-1988)) bol slovenský spisovateľ, presvedčený antifašista, známy najmä tým, že v roku 1944 spolu s Rudolfom Vrbom (vlastným menom Walter Rosenberg) utiekol z koncentračného tábora Auschwitz a poskytol spojencom informácie o masových vraždách, ktoré sa tam vykonávali počas holokaustu. Obaja v apríli 1944 poskytli židovským predstaviteľom v Žiline informácie, ktoré sa stali známe ako Vrbova a Wetzlerova správa. Ústav pamäti národa (ÚPN) v Bratislave preložil do slovenčiny a na svojej webovej stránke zverejnil Vrbovu a WETZLEROVU správu tak, ako ju pôvodne spomínaní muži z Trnavy a Topoľčian nadiktovali koncom apríla 1944 v Žiline. Správa je prístupná aj na webe: www.holocaustresearchproject.org.

Títo a ďalší muži s menom ALFRÉD majú sviatok podľa slovenského kalendára 19. júna.


Téma TASR