Alexej je nesmelý

TASR, 9. januára 2018 5:51

Mužské meno Alexej má grécky pôvod a v preklade znamená "záštita, pomoc".

Foto: TASR


Bratislava 9. januára (TASR) - Mužské meno Alexej má grécky pôvod a v preklade znamená "záštita, pomoc". Nositeľov tohto na Slovensku málo rozšíreného mena oslovujeme Saša, Lexa, Alex a meniny oslavujú 9. januára.

Správanie Alexejov je zvláštne. Často sa ponárajú do vlastného podvedomia a tam rozvíjajú svoju fantáziu, ktorá ich izoluje od reality. Patria medzi nesmelých ľudí. Alexejovia študujú iba pre seba, sú samoukovia. Majú predpoklady, aby sa stali nezávislými umelcami, no nájdeme medzi nimi napríklad aj osamelých cestovateľov.

Nositelia krstného mena Alexej budú zrejme po celý život potrebovať oporu silného a chápajúceho blízkeho človeka. Ich zdravie nie je vždy v norme. Majú chúlostivý žalúdok, a tak by sa mali vyhýbať hlavne mastným jedlám.

Obľúbené farby Alexejov sú biela a strieborná, ochranná rastlina rumanček, ochranný kameň nefrit.


Zať Klementa Gottwalda, český politik, ktorý niesol značnú časť zodpovednosti za praktiky komunistického režimu koncom 40. a v prvej polovici 50. rokov 20. storočia v bývalom Československu, najmä za situáciu v justícii, armáde a za politické procesy ALEXEJ ČEPIČKA (1910-1990).

Ruský spisovateľ ALEXEJ NIKOLAJEVIČ TOLSTOJ (1883-1945), ruský dramatik ALEXEJ NIKOLAJEVIČ ARBUZOV (1908-1986), ruský herec, režisér a scenárista ALEXEJ VLADIMIROVIČ BATALOV, bývalý ruský krasokorčuliar, olympijský víťaz z roku 2002 ALEXEJ KONSTANTINOVIČ JAGUDIN, sovietsky kozmonaut, ktorý v rámcu letu kozmickej lode Voschod 2 vystúpil v roku 1965 ako prvý človek do voľného priestoru ALEXEJ ARCHIPOVIČ LEONOV, slovenský výtvarník, akademický maliar ALEXEJ KRAŠČENIČ - títo muži majú spoločné meno, pripadajúce v slovenskom kalendári na 9. januára.Téma TASR