Adrián je trpezlivý

TASR, 23. marca 2019 5:51

Adriánovia, ktorí oslavujú svoje meniny 23. marca, sú najmä trpezliví a sympatickí.

Foto: TASR


Bratislava 23. marca (TASR) - Mužské meno Adrián má latinský pôvod a v preklade znamená "muž od mora, z talianskeho mesta (H)adrie". Nositeľov tohto na Slovensku málo rozšíreného mena oslovujeme aj Ado, Adko, Adini, Aďo.

Adriánovia, ktorí oslavujú svoje meniny 23. marca, sú najmä trpezliví a sympatickí. Charakterizuje ich aj šetrnosť a zdržanlivosť.

Najdôležitejšie pre nich je, že prídu do vytýčeného cieľa. Ich zvieracím totemom je vôl, symbol "ťažnej sily". Priatelia sú pre Adriánov posvätní a prejavujú im "psiu" oddanosť.

Nositelia tohto mena sú pomalší, ale vytrvalí. Zvyčajne sa neusilujú súperiť s ostatnými študentmi. Pokračujú v povolaní svojich rodičov, alebo v podobnom povolaní.

Majú veľa životnej energie a pomerne pevné zdravie. Ovplyvňuje ich planéta Venuša.

Šťastné farby Adriánov sú zelená a biela. Ochranné rastliny nechtík, ligurček, kamene smaragd a zafír.


Slovenský dirigent ADRIÁN KOKOŠ, sólista baletného súboru SND moldavský rodák ADRIAN DUCIN s trvalým pobytom na Slovensku, ale aj jeden z najpopulárnejších predstaviteľov talianskej populárnej hudby, komik, filmový režisér aj herec ADRIANO CELENTANO nosia meno, ktoré v slovenskom kalendári pripadá na 23. marca.Téma TASR