Malí dobrovoľníci zo ZŠ v Kráľovej nad Váhom - Deň narcisov 2017

Ing. Lívia Szabóová, 13. apríla 2017 13:30

Neodradilo ich ani chladnejšie počasie a počas 2 hodín sa im podarilo vyzbierať 214,55 EUR.

Malí dobrovoľníci zo ZŠ v Kráľovej nad Váhom - Deň narcisov 2017Kráľová nad Váhom 13. apríla (SkolskyServis.sk) -V piatok 7. apríla sa uskutočnil už 21. ročník jedinečnej verejno-prospešnej zbierky Ligy proti rakovine SR – Deň narcisov.

Deň narcisov je dňom boja proti rakovine. Symbolom tohto dňa je žltý narcis, ktorý symbolizuje jar a nádej. Pripnutím kvietka narcisu – kvietka ľudskosti – vyjadrujeme v tento deň spoluúčasť s onkologickými pacientmi a úsilie pomáhať im. Dávame im nádej, že nie sú vo svojom ochorení sami a ich boj sa týka nás všetkých.

Malí dobrovoľníci zo Základnej školy v Kráľovej nad Váhom sa v tento deň už po siedmy krát rozbehli rozdávať kvietky narcisu, úprimné úsmevy a zbierať dobrovoľné finančné prostriedky do pokladničky.

Neodradilo ich ani chladnejšie počasie a počas 2 hodín sa im podarilo vyzbierať 214,55 EUR. Ďakujeme pani riaditeľke Janke Poláčekovej, že aj takouto cestu rozvíja v našich deťoch pocit spolupatričnosti, solidarity a ochotu pomáhať chorým ľuďom v duchu myšlienky .... „Nemusíš byť každý deň hrdinom, stačí, ak ostaneš každý deň človekom“.

Malí dobrovoľníci zo ZŠ v Kráľovej nad Váhom - Deň narcisov 2017 Foto: ZŠ v Kráľová nad Váhom


Malí dobrovoľníci zo ZŠ v Kráľovej nad Váhom - Deň narcisov 2017 Foto: ZŠ v Kráľová nad Váhom


za rodičov Ing. Lívia Szabóová

Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac