Deti seniorom spríjemnili nedeľné popoludnie

PaedDr.Jaroslava Koníčková, 28. októbra 2014 15:14

Nezabúdajme na starších ľudí a venujme im svoj čas, a to nielen v októbri.

Deti z Liptovskej osady seniorom spríjemnili nedeľné popoludnie Foto: Jaroslava KoníčkováLiptovská Osada 28. októbra (SkolskyServis.sk) - V Liptovskej Osade pripravili deti pre seniorov pri príležitosti mesiaca úcty k starším kultúrny program.
Starobe sa nevysmievaj, lebo práve k nej smeruješ, hovorí jeden z výrokov gréckeho dramatika Menandera. Stará múdra pravda, ktorú si niekto uvedomí skôr, iný si ju dlho nechce pripustiť. Našťastie vždy október sa už dlhé roky nesie v znamení úcty k starším. V obci Liptovská Osada pracovníci obecného úradu pri tejto príležitosti pripravujú pre starších občanov posedenie, na ktorom nechýba občerstvenie, malé darčeky a tiež kultúrny program.
Deti z Liptovskej osady seniorom spríjemnili nedeľné popoludnie Foto: Jaroslava Koníčková

Tohtoročné posedenie obohatilo jednak vystúpenie dychovej hudby Supranka, ale aj vystúpenie detí zo Základnej školy s materskou školou v Liptovskej Osade. Škôlkári starým rodičom zaspievali ľudové piesne. Starší žiaci zarecitovali, zahrali na hudobných nástrojoch a v ich vystúpení nechýbali tiež ľudové piesne.
Naše dni často sprevádza rýchlosť, stres, povinnosti. Takmer všetci sme zamotaní do tohto klbka, v ktorom nenachádzame začiatok ani koniec. Večer pod tlakom únavy padáme do kresiel k počítačom alebo k televízorom. Niekde v diaľke a možno aj úplne blízko, čakajú na naše slovo, pohladenie, pomoc, či aspoň úprimný úsmev naši najbližší, vďaka ktorým sme prišli na tento svet. A tak na nich nezabúdajme a venujme im svoj čas, a to nielen v októbri.
Deti z Liptovskej osady seniorom spríjemnili nedeľné popoludnie Foto: Jaroslava Koníčková

Je veľmi dôležité, aby sme aj dnešným deťom pripomínali, že je potrebné vážiť si starších ľudí. Návšteva takýchto podujatí je pre ne príležitosťou pochopiť význam tohto sviatku a možno je to i cesta k tomu, ako si ešte viac uvedomili, čo všetko pre nich starí rodičia denne robia.
Deti z Liptovskej osady seniorom spríjemnili nedeľné popoludnie Foto: Jaroslava Koníčková

Jaroslava Koníčková, ZŠ s MŠ Liptovská Osada

PaedDr.Jaroslava Koníčková (Základná škola s materskou školou Liptovská Osada)

Som učiteľka. Okrem učenia rada píšem, vymýšľam rôzne učebné pomôcky (návrhy vyučovacích hodín, pracovné listy, prezentácie) a spolu so žiakmi sa venujeme tvorbe kultúrnych programov, recitácii a pod. Viac na: www.slovenskyjazyk.com

Téma TASR