S bubnom na Heviho

Základná škola Matice slovenskej Prešov, 28. mája 2015 12:09

Pána Heviera sme 26. mája o deviatej doslova odpálili sólom na bubny, v dunení ktorých vplával do priestoru školskej jedálne ako ryba do vody.

Spisovateľ Daniel Hevier v rámci svojej HEVI TOUR 60 navštívil 60 škôl na Slovensku a medzi nimi aj Základnú školu Matice slovenskej v Prešove. Foto: ZŠ Matice Slovenskej PrešovPrešov 28. mája (SkolskyServis.sk) - Žiadny prekladový slovník nevysvetlí význam porekadla „ísť s bubnom na zajace“ ako „ ísť s bubnom na Heviho“. Jednoducho preto, že by tomu nerozumel celkom nikto, okrem nás, matičiarov. A my vieme od dnes svoje. Takmer mesiac sme pripravovali a očakávali návštevu skvelého spisovateľa, všestranného umelca Daniela Heviera. V rámci svojej HEVI TOUR 60 navštívil 60 škôl na Slovensku a medzi nimi aj našu.

Prišiel, privítala ho pani zástupkyňa riaditeľky Mgr.Jana Maťufková a.. pána Heviera sme 26. mája 2015 o deviatej doslova odpálili sólom na bubny, v dunení ktorých vplával do priestoru školskej jedálne ako ryba do vody. Sebavedome, s priateľsky otvoreným srdcom, množstvom príhod a spomienok na vlastné tvorivé Hevi-harašenie . Improvizovaná scéna jedálne odrazu žila vlastným životom, sem-tam do neho moderátorsky vstúpila PaedDr.Pekárová a žiaci s kultúrnym programom.

Foto: ZŠ Matice Slovenskej Prešov


Ináč ju pán Hevier hravo zvládol sám. Ako rozprávač, muzikant, spevák, ilustrátor, zabávač, skvelý vodca veselej matičiarskej svorky. V rámci besedy Daniel Hevier uviedol a predstavil žiakom aj svoju najnovšiu knihu Svet zachránia rozprávky. Priazeň na domácej pôde si definitívne získal improvizovaným, ale dokonalým duetom s deviatakom Dušanom Kirnerom. Klávesy, bubny a spev putovali od ucha k uchu aj od ducha k duchu. Úplne ľudsky a s láskou v oku poďakoval pán Hevier Kristínke Ciskovej za precítený prednes jeho novej básne, prijal blahoželanie k narodeninám i tortu, rozdal autogramy a porúčal sa. Bežal ďalej, už ho čakali... Tak ešte veľa tvorivých síl a fantázie, pán Hevier !PaedDr. A.Pekárová, Mgr.M.Režnická

Téma TASR