ZŠ Lipová: Žiaci učili žiakov o elektrine a energetike

Branislav Jakab, 6. júna 2018 13:33

V priestoroch Základnej školy Lipová 183 nachádzala putovná interaktívna výstava o elektrine a energetike ZSE.

ZŠ Lipová: Žiaci učili žiakov o elektrine a energetike Foto: ZŠ Lipová


Lipová 6. júna (SkolskyServis.sk) - Dva týždne sa v priestoroch Základnej školy Lipová 183 nachádzala putovná interaktívna výstava o elektrine a energetike ZSE, ktorej cieľom bolo vzbudiť u žiakov záujem o danú problematiku a to prostredníctvom rovesníckeho vzdelávania – žiaci učia žiakov. Bližšie informácie nám poskytla riaditeľka školy Ing. Tatiana Uhríková.

ZŠ Lipová: Žiaci učili žiakov o elektrine a energetike Foto: ZŠ Lipová


Lektormi výstavy boli žiaci našej školy. Od 28.5.2018 nás v rámci projektu Energia zblízka navštívili žiaci z Cirkevnej základnej školy Žofie Bosniakovej v Šuranoch, Základná škola Mojzesovo-Černík, Základná škola SNP 5 Šurany, Základná škola s materskou školou Bánov a Materská škola v Lipovej.“ povedala riaditeľka a dodala: „Prostredníctvom rovesníckeho vzdelávania žiakom naši lektori priblížili otázky o energetike a elektrickej energii, hľadania alternatívnych zdrojov energie, bezpečného zaobchádzania a šetrenia s elektrickou energiou a ešte omnoho viac. Nezabudli sme sa ani popýšiť programom Zelená škola, v rámci ktorého sme zrealizovali množstvo aktivít a skrášlili okolie našej školy. Pri spoločnom občerstvení z našej vlastnej záhradky sme žiakov previedli kvízom otázok z oboch projektov, pri ktorých sme si navzájom overili získané poznatky.
Na záver tohto projektu odmenila riaditeľka školy šikovných lektorov a vyhlásila aj tých naj, ktorých si zvolili žiaci z hosťujúcich škôl.
ZŠ Lipová: Žiaci učili žiakov o elektrine a energetike Foto: ZŠ Lipová

Téma TASR