Žiaci ZŠ Bernolákova nacvičili divadielko pre MŠ

Branislav Jakab, 11. apríla 2018 8:16

V rámci literárnej výchovy sa deti naučili texty, cez výtvarnú výchovu vlastnoručne vyrobili pekné kulisy.

Šurany 11. apríla (SkolskyServis.sk) - Žiaci 4. A triedy zo ZŠ Bernolákova s pani učiteľkou Petronelou Mazúchovou si pre tunajšie MŠ pripravili divadielko.

Žiaci ZŠ Bernolákova zo Šurian nacvičili divadielko pre MŠ Foto: ZŠ Bernolákova Šurany„V rámci literárnej výchovy sa deti naučili texty, cez výtvarnú výchovu vlastnoručne vyrobili pekné kulisy a jedného pekného dňa sa vybrali do škôlok v meste.“ informuje nás Mgr. Erika Zajíčková, učiteľka. „Tam už na nich netrpezlivo čakalo publikum maličkých divákov a s otvorenými očami aj ústami sledovali dianie na improvizovanom javisku. Štvrtáci sa snažili, vcítili sa do svojej úlohy hercov a vtiahli do deja aj škôlkarov, ktorí sa hlásili, všetci chceli odpovedať na otázky včielok, červíka a húseničky, ktorá vyliezla z kapustičky“, dodala Zajíčková.

Za odmenu dostali veľký potlesk a sladkosti od pani učiteliek, ktoré ešte pred pár rokmi učili ich. Spoločne si zaspomínali na tie časy, keď ešte oni boli škôlkarmi, niektorí sa našli aj na fotkách na stenách a s dobrým pocitom sa vrátili do svojich lavíc.

Žiaci ZŠ Bernolákova zo Šurian nacvičili divadielko pre MŠ Foto: ZŠ Bernolákova Šurany


Žiaci ZŠ Bernolákova zo Šurian nacvičili divadielko pre MŠ Foto: ZŠ Bernolákova Šurany

Téma TASR