Žiacka konferencia v Kráľovskom Chlmci

Bartolomej Balogh, 23. mája 2018 9:26

Téma Žiackej konferencie preverila zemepisné vedomosti žiakov o štátoch.

V ZŠ v Kráľovskom Chlmci sa 16. mája uskutočnil Deň otvorených dverí spojený so Žiackou konferenciou. Foto: Kristián Bók


Kráľovský Chlmec 23. mája (SkolskyServis.sk) - V ZŠ v Kráľovskom Chlmci sa 16. mája uskutočnil Deň otvorených dverí spojený so Žiackou konferenciou.

Cieľom konferencie bolo využiť vedomosti žiakov zo zemepisu a vytvoriť plagáty o štátoch, ktoré sa im ušli v losovaní. Na ich tvorbu mali mesiac. Z každej triedy bol zvolený jeden žiak, ktorý prezentoval projekt. Nešlo iba o zhotovenie plagátu, ale žiaci mali pripraviť ukážku piesní, tancov, jedál, alebo iných zvláštností daného štátu. Potom svoju šikovnosť prezentovali jednotlivým triedam. Každá prezentácia bola niečím zvláštna a žiaci boli nadšení, že sa takýmto spôsobom mohli poučiť o zvykoch rôznych štátov. Každý plagát bol pekný a každá trieda sa snažila svoje dielo prezentovať čo najlepšie.

V ZŠ v Kráľovskom Chlmci sa 16. mája uskutočnil Deň otvorených dverí spojený so Žiackou konferenciou. Foto: Kristián Bók


Súčasťou tohto dňa bol aj Deň otvorených dverí na oboch stupňoch. Na prvom si žiaci mohli prezrieť fungovanie vesmíru. Na chodbe mali postavený stan, v ktorom bol zhotovený vesmír v malom. Kto chcel, mohol sa odfotiť v kostýme kozmonauta.

V kútiku živej prírody predviedli žiaci svoje obľúbené zvieratká a porozprávali spolužiakom, ako sa o ne starajú. Žiaci z 1. a 2. ročníka pripravili pre svoje mamičky kultúrny program. Súčasťou dňa boli aj otvorené hodiny . Vo 4. C triede to bola vlastiveda a v 3. A prírodoveda. Okrem rodičov sa ich mohli zúčastniť aj naši budúci prváci.

V ZŠ v Kráľovskom Chlmci sa 16. mája uskutočnil Deň otvorených dverí spojený so Žiackou konferenciou. Foto: Kristián Bók


Otvorené hodiny boli aj na druhom stupni – v 8. B to bol dejepis, v 5.A anglický jazyk a v 7. B matematika. Rodičia mohli navštíviť aj iné hodiny, aby sa informovali o prospechu a práci svojich detí.

Deň bol naozaj plný aktivít a dúfame, že si každý našiel takú aktivitu, ktorá ho zaujala. My, žiaci, sme boli radi, že sme mohli rodičom ukázať, aký sme šikovní a aké rôznorodé akcie sa v našej škole konajú.

V ZŠ v Kráľovskom Chlmci sa 16. mája uskutočnil Deň otvorených dverí spojený so Žiackou konferenciou. Foto: Kristián Bók


Text: Redaktor junior TASR Bartolomej Balogh, 8. A Foto: Kristián Bók

Bartolomej Balogh (Základná Škola Kossutha 56)

Volám sa Bartolomej Balogh, ale každý ma volá Berci. Momentálne mám štrnásť rokov. Študujem na ZŠ Kráľovský Chlmec a navštevujem deviaty ročník. Keď už som pri tej škole, tak najradšej mám svojich spolužiakov. Učenie ma veľmi nebaví, ale čo už narobím učiť sa musím. Medzi moje obľúbené hobby, je práca na počítači. Mojou obľúbenou farbou je modrá a narodený som v znamení blíženca. Som človek strašne rozmýšľajúci a rozpitvávajúci až do koreňa veci. Keď mi niekto povie, že som ukecaný, tak má pravdu. Rád sa rozprávam a diskutujem na všelijaké témy. Podľa toho mením aj svoje názory na určité veci a nemením ich len tak zo dňa na deň . Medzi tie moje dobre vlastnosti patrí dobrosrdečnosť , priateľskosť zmysel pre humor, optimizmus, pracovitosť a ochota pomáhať druhým. Jednou z mojich zlých vlastností je náladovosť a s ňou niekedy spojené výbuchy zlosti. Mám svoje dobré, ale aj tienisté stránky ako každý. Počas môjho trinásť ročného života som prišiel na to, že ľudia vyzerajú hneď krajšie, ak sa usmievajú, a tak sa snažím stále chodiť s úsmevom na tvári. Riadim sa heslom: ”Nemrač sa, pretože nikdy nevieš, kto sa môže zaľúbiť do tvojho úsmevu…”Mám svoje dobré, ale aj tienisté stránky ako každý.

Téma TASR