Žiaci ukázali, že vedia aj variť

Branislav Jakab, 20. októbra 2017 10:31

Podhájske dni klobás a tradičných špecialít prilákali súťažiacich i návštevníkov. Medzi súťažiacimi boli aj základné a stredné školy.

Podhájske dni klobás a tradičných špecialít prilákali súťažiacich i návštevníkov. Medzi súťažiacimi boli aj základné a stredné školy. Foto: Archív ZŠ PodhájskaPodhájska 20. októbra (SkolskyServis.sk) - V dňoch 13.-15.októbra sa v obci Podhájska konali „Podhájske dni klobás a tradičných špecialít“. Organizátorom týchto dní bolo Termálne kúpalisko Podhájska. Pre návštevníkov bol pripravený bohatý trojdňový kultúrny program zahŕňajúci aj súťaž vo varení gulášu, súťaž v príprave klobás, zabíjačkové špeciality, atrakcie pre deti, Kukuričňák a veľa ďalších zaujímavostí.

Festival otvoril riaditeľ Termálneho kúpaliska Ing. Jozef Barcaj. Moderátorom piatkového programu bola Miroslava Kozárová.

Zúčastnili sa aj školy

V prvý deň, t.j. piatok 13.októbra 2017 sa na festivale zúčastnili aj základné a stredné školy z okolia Šurian. Zo základných škôl sa zúčastnila ZŠ Lipová, ZŠ G. Bethlena Nové Zámky, ZŠ SNP Šurany, ZŠ Mojzesovo-Černík a iné. Zo stredných škôl sa zúčastnila Obchodná akadémia Šurany, SOŠ gastronómie a služieb, Gymnázium Šurany, SOŠ technická a iné.

Víťazi odchádzali s oceneniami v zlatom, striebornom a bronzovom pásme. Víťazmi však boli všetky zúčastnené družstvá, pretože našli v sebe odvahu prísť a verejne prezentovať svoju zručnosť.

Základná škola Podhájska získala 3.miesto a poukaz v hodnote 500€. Základná škola Mojzesovo-Černík získala 2. miesto, ktorá získala poukaz v hodnote 1000€. Družstvo Cuky Luky klobása zo ZŠ G.Bethlena získalo 1. miesto a poukaz v hodnote 2000€.

Podhájske dni klobás a tradičných špecialít prilákali súťažiacich i návštevníkov. Medzi súťažiacimi boli aj základné a stredné školy. Foto: Archív ZŠ Podhájska


Družstvo STAVBÁRI zo SOŠ stavebnej v Nových Zámkoch získali 3. miesto, ŽOCHÁRICI zo SOŠA Topoľčany sa umiestnili na druhom mieste. Na prvom mieste sa umiestnila SOŠ technická zo Šurian.


Téma TASR