Žiaci nakreslili portréty slávnych ľudí, spoznáte ich?

Mgr. Silvia Bodláková, 13. júna 2017 13:31

V rámci opakovania práce za celý školský rok sme s piatakmi vyrábali malú knižku o spisovateľoch, o ktorých sa budú učiť v šiestom a siedmom ročníku na slovenčine.

Bratislava 13. júna (SkolskyServis.sk) - Úlohou žiakov bolo podľa pokynov nájsť informácie o spisovateľoch na internete, vlastnýmí slovami prepísať do Word, naformátovať, správne napísať zdroje textu. Následne sme na hodine nakreslili portréty spisovateľov, ktoré podľa pokynov vložili do dokumentu Word. Úplný záver bolo ich úlohou spolužiakom povedať o "svojom" spisovateľovi, čo sa dozvedel a na projekčnom plátne ukázať portrét, ktorý nakreslil.

Rudyard Kipling Foto: Mgr. Silvia Bodláková
Pre porovnanie sme robili rovnaký projekt aj u šiestakov, siedmakov, a dokonca skúsili aj v kvarte. Výsledky boli zaujímavé. Piataci, ktorí si z predošlého roka pamätali podobný projekt z informatickej výchovy, boli dobrí. Tí, čo projekt v štvrtej triede nezažili, mali problém robiť takto ucelenú prácu, ktorá presahovala cez viac vyučovacích hodín. Rovnako to bolo aj pri prezentovaní. Tí, čo si skúsili už v štvrtej triede podobné, bolo vidieť, že si spomenuli, čo sme si hovorili a snažili sa napodobniť to. Siedmaci - ktorí sú skôr živelné typy ako študijné - aj napriek tomu mali práce rovnako vynikajúce, ako žiaci kvarty. Prezentácie oboch skupín boli na úrovni, ako zvládli jednotlivé osobnosti.

Milí naši súčasní spisovatelia, spoznáte sa na portrétoch, ktoré nakreslili žiaci kvarty?"Mgr. Silvia Bodláková
Spojená škola Tilgnerova, Bratislava

Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac