Zážitky z lyžiarskeho výcviku

Peter Gornyitzki, 24. januára 2018 14:59

Lyžiarsky výcvik v Litmanovej je pre žiakov zo ZŠ v Kráľovskom Chlmci nezabudnuteľný.

Kráľovský Chlmec 24. januára (SkolskyServis.sk) - Myšlienka, že v tomto školskom roku pôjdeme na lyžiarsky výcvik, nás tešila od začiatku školského roka. Tešili sme sa na spoločný pobyt s kamarátmi a pre nás, ktorí bývame na nížine, je lyžovačka neskutočná exotika.
Lyžiarsky výcvik v Litmanovej - ZŠ Kráľovský Chlmec Foto: Mgr. Tímea Dajková


Dňa 8. 1. 2018 sme sa všetci stretli pred školskou jedálňou, kde nás už čakal autobus. Rozlúčili sme sa s rodičmi a v sprievode pani riaditeľky Hudákovej a pánov učiteľov – Dajkovej a Daka sme sa dali na cestu. Vyrazili sme do Litmanovej v okrese Stará Ľubovňa. Aj keď bola cesta dlhá, dorazili sme tam bez problémov. Boli sme ubytovaní v hoteli Família.

Ešte v ten deň sme sa vybrali celí nedočkaví na svah. Samozrejme, lyžovačka sa nezaobišla bez pádov. Aj mne sa to dvakrát podarilo. Najťažší bol výstup na svah a veru som mal v utorok poriadne otlačené nohy od lyžiarok. Lyžovali sme sa celý týždeň, ale v stredu a v piatok iba doobeda. Počasie snehu veľmi nežičilo, lebo bolo teplo.Vo voľnom čase sme chodili do Kauflandu, hrali sme bowling a biliárd v hotelovej klubovni. Najlepší bol pán učiteľ Dako, ktorého nik neporazil.

V Kauflande som si kúpil malý megafón a to som nemal, lebo ráno sa nám nechcelo vstávať a pani učiteľky nám ním robili budíček.

V stredu to bola bomba, lebo sme boli na exkurzii v Nestvilleparku. Vyrábajú tak whisky. Bolo to úžasné vidieť, ako z niekoľkých kíl jačmeňa vznikne kvalitný alkoholický nápoj. Ochutnať sme ho, samozrejme, nemohli. Ale potom sme šli do výrobne čokolády a tam sme si dali pohár horúcej čokolády. Veľa sme jej vypiť nemohli, lebo bola veľmi sýta.

Vo štvrtok večer sme mali rozlúčkovú diskotéku. Všetci sme sa dobre bavili, lebo chlapci hrali skladby na želanie.

V piatok sa nám odtiaľ odchádzalo veľmi ťažko, nikomu sa nechcelo ísť domov. Aj keď sa z nás nestali majstri sveta, ale všetci sme skúsili, ako sa lyžuje. Niektorí stáli na lyžiach prvýkrát v živote. Dobre sme sa cítili aj s učiteľmi, ktorým ďakujem, že sa o nás celý týždeň starali. Nemali sme ťažké úrazy, len Bianka si udrela koleno a Andrejka sa trošku zľakla, lebo spadla. No, a nezabudnem na vystrašený pohľad pani učiteľky Dajkovej, ktorá sa bála, že sa autobus s nami prevráti do potoka ☺ !

Cítili sme sa všetci naozaj veľmi dobre.

Text: Peter Gornyitzki, 8. A Foto: Mgr. Tímea Dajková


Téma TASR