Záverečný tanečný venček v ZŠ v Kráľovskom Chlmci

Bartolomej Balogh, 20. februára 2018 10:53

Kurz spoločenského tanca patrí medzi naše obľúbené činnosti.

Záverečný tanečný venček v ZŠ v Kráľovskom Chlmci Foto: Bartolomej BaloghKráľovský Chlmec 20. februára (SkolskServis.sk) - Kurz spoločenského tanca sa v ZŠ v Kráľovskom Chlmci koná každý druhý rok. Preto sa ho zúčastňujú naraz žiaci dvoch ročníkov – ôsmeho a deviateho.
Už od septembra minulého roku sme sa každý piatok stretávali v telocvični našej školy, kde sme sa učili základy spoločenských tancov. Tanečný kurz viedol pán Ing. Štofan . Naučili sme sa 15 tancov : valčík, polku, čardáš, foxtrot, letkis, atď. Pri niektorých sme sa aj zapotili. A niekedy sa nám podarilo aj postúpať dievčatám topánky. Ale nakoniec sme to zvládli!

Záverečný tanečný venček v ZŠ v Kráľovskom Chlmci Foto: Bartolomej Balogh


Vyvrcholením kurzu bol slávnostný ples, nazývaný Záverečný venček, ktorý sa konal 3. februára 2018 v areáli Gymnázia v Kráľovskom Chlmci. V podvečer sme mali najprv generálnu skúšku, na ktorú sme si mohli pozvať aj známych. Ale naše tanečné umenie sme predviedli rodičom, učiteľom a pozvaným hosťom až večer. Pozvali sme vedenie školy – pani riaditeľku Hudákovú a pani zástupkyňu Muskovú a aj naše triedne učiteľky – pani učiteľku Slovinskú, Marciovú, Dajkovú, Balogh Tárczy a Molnárovú. Celkovo nás tancovalo 21 párov.

Záverečný tanečný venček v ZŠ v Kráľovskom Chlmci Foto: Bartolomej Balogh


Venček otvorila pani riaditeľka Hudáková, ktorá nám zaželala veľa elánu a odvahy pri predvádzaní jednotlivých tancov. A potom sa začala povinná časť, kde sme prestavili povinné tance. Po večeri to už bolo voľnejšie a tancovali sme rôzne zábavné tance – stoličkový, jablkový, atď.

Záverečný tanečný venček v ZŠ v Kráľovskom Chlmci Foto: Bartolomej Balogh


Pri záverečných slovách pán Štofan vyjadril nadmernú spokojnosť s priebehom tanečného kurzu. Aj my mu srdečne ďakujeme za úžasnú atmosféru, ktorá panovala na kurzoch a hlavne na záverečnom venčeku.

Text a foto: Redaktor junior TASR Bartolomej Balogh, 8.A

Bartolomej Balogh (Základná Škola Kossutha 56)

Volám sa Bartolomej Balogh, ale každý ma volá Berci. Momentálne mám štrnásť rokov. Študujem na ZŠ Kráľovský Chlmec a navštevujem deviaty ročník. Keď už som pri tej škole, tak najradšej mám svojich spolužiakov. Učenie ma veľmi nebaví, ale čo už narobím učiť sa musím. Medzi moje obľúbené hobby, je práca na počítači. Mojou obľúbenou farbou je modrá a narodený som v znamení blíženca. Som človek strašne rozmýšľajúci a rozpitvávajúci až do koreňa veci. Keď mi niekto povie, že som ukecaný, tak má pravdu. Rád sa rozprávam a diskutujem na všelijaké témy. Podľa toho mením aj svoje názory na určité veci a nemením ich len tak zo dňa na deň . Medzi tie moje dobre vlastnosti patrí dobrosrdečnosť , priateľskosť zmysel pre humor, optimizmus, pracovitosť a ochota pomáhať druhým. Jednou z mojich zlých vlastností je náladovosť a s ňou niekedy spojené výbuchy zlosti. Mám svoje dobré, ale aj tienisté stránky ako každý. Počas môjho trinásť ročného života som prišiel na to, že ľudia vyzerajú hneď krajšie, ak sa usmievajú, a tak sa snažím stále chodiť s úsmevom na tvári. Riadim sa heslom: ”Nemrač sa, pretože nikdy nevieš, kto sa môže zaľúbiť do tvojho úsmevu…”Mám svoje dobré, ale aj tienisté stránky ako každý.

Téma TASR