Základná škola Námestie mladosti - plná dobrých srdiečok

PaedDr. Katarína Šoleková, 27. októbra 2017 13:23

Naša škola – ZŠ Námestie mladosti oslavuje Deň zvierat netradičným spôsobom.

Žilina 27. októbra (SkolskyServis.sk) - Deti si môžu na vyučovanie priniesť svoje zvieratko a spolu prežijú zaujímavé vyučovanie.
Foto: PaedDr. Katarína Šoleková

Každoročne v tento deň býva vyhlásená finančná a materiálna zbierka pre opustených hafanov zo žilinského útulku. I tento rok deti neváhali a nosili svoje obľúbené hračky, deky, konzervy, granuly a rôzne pamlsky pre útulkáčikov. Niektorí sa priznali, že vybrali svoje cenťáčiky z pokladničiek a vo svojich dlaničkách priniesli do školy, iné si namiesto keksíka na desiatu kúpili piškóty, aby sa podelili so psíkmi. Spoločne sme vyzbierali deky, uteráky, hračky, granuly, konzervy, piškóty.

Veľká vďaka patrí deťom, zamestnancom školy a v neposlednom rade rodičom za vyzbieranú finančnú čiastku 170 eur.

Všetko sme to naložili do áut a dňa 17.októbra 2017 odviezli do útulku. Pani Janka nás už čakala spolu so psíkmi. Porozprávala nám o živote nechcených psíkov, o pomoci ale aj o šťastných koncoch niektorých drobcov. Všetkým psíkom sme rozdali maškrtku a oni sa nám za to poďakovali zavrtením chvostíka.

Z útulku sme odchádzali síce spokojní, no so zmiešanými pocitmi. Prečo týchto úžasných psíkov nikto nechce?
Prajeme si, aby bolo v útulku čo najmenej nechcených psíkov a ak sa tam z nejakého dôvodu ocitnú, nech si nájdu čo najrýchlejšie skvelú rodinu, kde budú milovaní.


Foto: PaedDr. Katarína Šoleková


Foto: PaedDr. Katarína Šoleková


Foto: PaedDr. Katarína Šoleková


Foto: PaedDr. Katarína Šoleková


PaedDr. Katarína Šoleková

Téma TASR