Volejbalisti o volejbale nielen hovorili...

ZŠ Matice slovenskej 13, Prešov, 23. februára 2017 15:07

Ľudia sa stretávajú, míňajú, navštevujú. Na mnohých si o chvíľu ani nespomenieme, nevieme si vybaviť ich tváre, jednoducho splynú s davom.

Slovenskí reprezentanti Juraj Drobňák, Ján Halaj a Martin Sopko navštívili ZŠ Matice slovenskej v Prešove Foto: ZŠ Matice slovenskej 13, Prešov


Prešov 23. februára (SkolskyServis.sk) - Niektorí však ostávajú a nezabúdame na nich. Dôvod je jednoduchý. Zážitok , čo rozvlní emócie a osloví všetky vnemy, má totiž práve tú silu okamihu, čo neupadne do šera zabudnutia.

Práve o to sa zaslúžili hostia, ktorí prijali pozvanie do našej školy. Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov nie sú iba takí hocijakí chlapci, sú to majstri SR 2014/2015, vicemajstri SR 2015/2016, víťazi Slovenského pohára 2015/2016 a 2016/2017. Tak to už je niečo! To je návšteva hodná obdivu!

Slovenskí reprezentanti Juraj Drobňák, Ján Halaj a Martin Sopko prišli 20.2.2017 dopoludnia medzi žiakov našej školy, aby predviedli svoje športové umenie a spopularizovali šport medzi mládežou ukrytou za počítačmi. Jeden z trojice, Martin Sopko, je najlepší volejbalista Slovenska uplynulej sezóny, spolu s Jánom Halajom aj účastníkom majstrovstiev Európy, Európskej ligy a Svetovej ligy. No fíha!

Slovenskí reprezentanti Juraj Drobňák, Ján Halaj a Martin Sopko navštívili ZŠ Matice slovenskej v Prešove Foto: ZŠ Matice slovenskej 13, Prešov


Nebolo ich treba nútiť rozprávať, priblížili žiakom 2. stupňa svoje športové začiatky, tréningový a zápasový program a samozrejme hovorili aj o svojich zážitkoch zo zahraničia a o plánoch do budúcna.
Zvedavé otázky zo žiackeho pléna odkryli aj drobné súkromné zážitky športovcov, ich záujmy, obľúbené predmety v škole či jedlo, ktoré milujú.

Zlatý klinec podujatia však spočíval v inom, v aktivite, ktorá rozhýbala hráčov i žiakov. A už to išlo... podanie, nahrávka, smeč... lopta v rukách reprezentantov doslova tancovala a strhla pod sieť aj dobrovoľníkov spomedzi žiakov, divákov. Takto spoločne rozohrali improvizovaný zápas, na konci ktorého boli zaujímavé ceny- tričká, kľúčenky a 100 vstupeniek na najbližší ligový zápas 26.2.2017 o 16.00hod. proti Košiciam.

Každý začiatok má aj svoj koniec. Žiaci neradi púšťali vzácnych hostí z telocvične nabitej energiou, ktorú doniesli a rozdali práve títo volejbalisti, aktívni športovci, reprezentanti.

Žeby práve oni boli silnou motiváciou k zmysluplnému tráveniu voľného času a zdravšiemu spôsobu života?Mgr. Milan Kundľa, Mgr. Režnická

ZŠ Matice slovenskej 13, Prešov (Základná škola)

Škola je umiestnená v jedinečnom prírodnom prostredí na sídlisku III. v tichom prostredí. Areál školy tvorí ovocný sad, trávnaté plochy s preliezačkami, volejbalové ihrisko a futbalové ihrisko s atletickou dráhou. Jedinečnosť školy: Zriadenie prípravných ročníkov pre deti s odkladom školskej dochádzky a s chybami reči. V prípravných ročníkoch sa žiakom venujú špeciálni pedagógovia – logopédi. Žiaci sa pripravujú na vstup do prvého ročníka pomocou Eľkoninovho šlabikára a metódy fonematického uvedomovania hlások. Ako jediná škola v Prešove učíme anglický jazyk metódou Jolly Phonics.

Téma TASR