Vlastivedno-prírodovedná exkurzia: Cieľom bolo dobyť Ľubovniansky hrad

Alexandra Kretová, Tomáš Kocan, Amália Goroľová, 5. októbra 2018 14:13

Mohli sme vidieť ako ľudia kedysi na hrade žili a tiež veľa historických exponátov.

Foto: Anna Komišáková


Havaj 5. októbra (SkolskyServis.sk) - Žiaci z 5. – 9. ročníka sa spoločne so svojimi vyučujúcimi v stredu 26. septembra vybrali do Starej Ľubovne. Našim cieľom bolo dobyť Ľubovniansky hrad a prezrieť si skanzen ľudovej kultúry pod hradom.

Poučení ako sa máme primerane počasiu obliecť a zbaliť sa na cestu, sme ráno o 7:30 hodine mohli objednaným autobusom vyraziť. Cesta trvala asi dve a pol hodiny, ale čaro jesene stálo za výhľady z autobusu. Vystúpili sme na plánovanom mieste a za doprovodu hradnej hudby sme kráčali na hrad. Na nádvorí si niektorí žiaci zahrali veľký šach.

Foto: Anna Komišáková


O pár minút neskôr nás privítala sprievodkyňa. A naša exkurzia sa mohla začať. Prešli sme skoro celým hradom. Mohli sme vidieť ako ľudia kedysi na hrade žili a tiež veľa historických exponátov. Nakoniec sa s nami sprievodkyňa rozlúčila a my sme vo dvoch skupinách mohli vystúpiť aj na vyhliadkovú vežu, odkiaľ sme mali super výhľady na široké okolie, zasnežené Tatry aj Tri koruny v Pieninách. Po prehliadke hradu sme sa presunuli do skanzenu, ktorý bol veľmi pekný. Je zaujímavé vidieť ako naši predkovia žili. Keď bol niekto z nás smädný alebo aj hladný mohol sa občerstviť v Reštaurácii u grófky Izabely, ktorá bola hneď vedľa skanzenu.

Cesta domov bola veľmi príjemná, spievali sme si, rozprávali sme si zážitky a objavili sme aj zrúcaniny hradov Plaveč a Zborov. Napriek príjemnému dňu sme sa všetci tešili domov. Ďakujeme našim učiteľom, že boli ochotní s nami stráviť tak čarovný jesenný deň.

Alexandra Kretová, Tomáš Kocan, Amália Goroľová
9. ročník, ZŠ s MŠ Havaj

Téma TASR