Vlastivedno-prírodovedná exkurzia – Tatry

Vanesa Hegedusová, 16. júna 2018 8:00

Dňa 30. mája 2018 sme sa vybrali v rámci predmetov geografia a biológia na exkurziu do Tatier. Naše hlavné zástavky boli Belianska jaskyňa a Štrbské pleso.

Žiaci ZŠ s MŠ Havaj v Tatrách Foto: Anna Komiškákov


Havaj 15. júna (SkolskyServis.sk) - Najskôr sme z Tatranskej Kotliny kráčali náučným chodníkom do kopca, aby sme sa dostali do hlbín Belianskej jaskyne. Vonku bolo príjemne, no v jaskyni sa ochladilo asi na 3 °C. Výzdobu v Belianskej jaskyni tvorí vápenec. Okrem stalaktitov, stalagmitov a stalagnátov sme videli siene, jazerá, dómy, komíny. Čakalo nás takmer 900 schodov. Museli sme zvládnuť úzke chodbičky, ale za tu krásu to stálo prekonať vlastný strach. Po 70 minútach prehliadky sme sa opäť dostali na miesto vstupu, kde sme si oddýchli a pokračovali peším zostupom k autobusu. Z okna autobusu sme mali nádherné výhľady na tatranské štíty a centrá turizmu ako Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a nakoniec Štrbské pleso. Tu sme pešo prešli ku skokanským mostíkom, pod sedačkovú lanovku na Chatu pod Soliskom a napokon sme obišli aj pleso. Stretli sme kačky, ktoré zľahka plávali na plese.

Fotiek bolo samozrejme veľa. Kúpili sme si zmrzlinu, suveníry a pokračovali sme unavení a spokojní domov. Teraz nám už zostali len pekné spomienky a ... svalovka.

Žiaci ZŠ s MŠ Havaj v Tatrách Foto: Anna Komiškákov


Vanesa Hegedusová, 7. ročník, ZŠ s MŠ Havaj

Téma TASR