Veľká cena Slovenska v alpských disciplínach

RNDr. Danica Božová, 7. marca 2018 14:02

Víkend 10.-11.marca 2018 bude na Štrbskom Plese patriť lyžovaniu.

Svit 7. marca (SkolskyServis.sk) - Štrbské Pleso bude počas druhého marcového víkendu 2018 dejiskom 63. ročníka VEĽKEJ CENY SLOVENSKA v alpských disciplínach. Podujatie sa bude konať z poverenia Medzinárodnej lyžiarskej federácie FIS a Slovenskej lyžiarskej asociácie. Technicky ho zabezpečuje Organizačný výbor VCS v spolupráci s TJ Vysoké Tatry.

Foto: RNDr. Danica Božová


Súťažiť sa bude na Štrbskom Plese na Solisku na svahu Furkota - v sobotu 10. marca v obrovskom slalome a v nedeľu 11.marca v slalome. Vyhodnotená bude aj kombinácia týchto disciplín.

Na tomto významnom lyžiarskom podujatí - zaradenom do súťaží FIS organizátori očakávajú účasť pretekárov z vyše desiatky krajín - zastúpenie by malo mať Slovensko, Česko, Poľsko, Maďarsko, Rakúsko, Macedónsko, Belgicko, Dánsko, Rumunsko, Chorvátsko...

Presné štartovné listiny budú známe v piatok 9. marca 2018.

V minulosti tu štartovali i poprední slovenskí reprezentanti, účastníci svetových pohárov a ZOH Adam a Andreas Žampovci, Matej Falat aj súčasné známe členky slovenskej ženskej reprezentácie, účastníčky svetových pohárov a ZOH Petra Vlhová a Barbara Kantorová.

V minulom roku medzi mužmi dominovali Poliaci. V súčte oboch disciplín bol najlepší Poliak Pawel Starzyk, ktorý bol zároveň najlepší i v slalome. Obrovský slalom vyhral jeho krajan Szymon Bebenek.

Foto: RNDr. Danica Božová


Ženské štartovné pole jednoznačne ovládla Martina Dubovská - pôvodom Slovenka, v súčasnosti reprezentujúca Česko.

Vo výbornom svetle sa predstavila i slovenská reprezentantka Barbara Kantorová, žijúca v podtatranskej obci Batizovce. Po striebre v obrovskom slalome a bronze v slalome sa na strieborný stupienok postavila i v kombinácii.

Na tomto ročníku ju však priaznivci lyžovania neuvidia - po pekných výsledkoch na ZOH v Pjončangu, kde sa dva razy vošla do elitnej tridsiatky (18. miesto v kombinácii, 29. miesto v zjazde) sa v závere ZOH nepríjemne zranila. Namiesto súťaženia na svahoch ju čaká liečba zraneného kolena.

I napriek jej neúčasti sa však priaznivci zjazdového lyžovania môžu tešiť na zaujímavé súboje. Dobrou pozvánkou pre divákov by mohli byť i fotografie najlepších z minulého ročníka.

Foto: RNDr. Danica Božová


RNDr. Danica Božová
Svit

Téma TASR