V ZŠ Nám. mladosti v Žiline pasovali prvákov na písmenkových rytierov

Mgr. Oľga Labajová, 23. októbra 2013 10:48

Po slávnostnom programe si deti mohli zmerať sily a šikovnosť v rytierskom turnaji - v súťažných úlohách.

Žilina 23. októbra (SkolskyServis.sk) - V stredu 16. októbra sa naša škola ZŠ Námestie mladosti v Žiline premenila na chvíľu na zakliate kráľovstvo.
Pasovanie prvákov v ZŠ Námestie mladosti v Žiline Foto: Mgr. Oľga LabajováOdkliať ho mohla iba kráľovná – naša pani riaditeľka, ktorá slávnostne pasovala novoprijaté deti – prvákov na písmenkových rytierov. Tí majú chrániť našu školu pred kliatbou – nevzdelanosťou. Pri pasovaní sľúbili, že sa naučia čítať, písať, počítať, budú pomáhať svojim spolužiakom. Každý nový rytier a rytierka dostali na túto počesť pamätný list.
Pasovanie prvákov v ZŠ Námestie mladosti v Žiline Foto: Mgr. Oľga Labajová

Kráľovnej pomáhal šašo a princezné, deťom sa veľmi páčil aj spev a hudobná ukážka v podaní hostí, žiakov našej školy. Po slávnostnom programe si deti mohli zmerať sily a šikovnosť v rytierskom turnaji – v súťažných úlohách. Mnohé deti sa nakoniec odfotili s našou kráľovnou , pani riaditeľkou.

Celý program pripravili prváčikom ich veľkí spolužiaci – deviataci, za čo im patrí veľká vďaka. Zostáva už len dúfať, že to, čo slávnostne prváčikovia sľúbili, aj dodržia. Budeme im všetci držať palce !

Téma TASR