V Klube nadaných detí zložili pesničku s lídrom Komajoty

Mgr. Ľuboš Lukáč, 20. februára 2018 14:19

Februárové stretnutie detí z Klubu nadaných detí v Prešove bolo venované hudbe. Nadané deti navštívil líder prešovskej hudobnej skupiny Komajota Martin Husovský.

Prešov 20. februára (SkolskyServis.sk) - Pesničky, rôzne tóny, tanec a zábava sprevádzali nadané deti z Prešova počas stretnutia v Klube nadaných detí. Úvodný mini koncert bol v réžii samotných školákov, ktorí neváhali predviesť svoje muzikálne umenie. Hru na hudobný nástroj jednotlivých členov sprevádzal potlesk a uznanie ostatných žiakov.

V Klube nadaných detí zložili pesničku s lídrom Komajoty Foto: Mgr. Ľuboš LukáčNeskôr sa školáci oboznámili s tvorbou prešovskej skupiny Komajota. Pesničky „Ráno v novinách“, „Sedem nocí“, „Mesto v nás“, či „Ukradnutý“ nie je potrebné predstavovať a potvrdili to aj nadané deti, ktoré tvorbu Komajoty poznajú. Nemenej zaujímavým projektom boli Uspávanky, ktoré vyšli Martinovi Husovskému na albume pre najmenších v spolupráci so sestrami Koščovými (Katkou a Veronikou, jeho manželkou). Rozprávanie o známom slovenskom spevákovi, klávesistovi a skladateľovi vystriedal úžas – Klub nadaných detí navštívil Martin Husovský.
Po úvodnom zoznámení sa s deťmi nasledovalo množstvo otázok. Rozhovory o muzike, úspechoch, rodine a samozrejme pripravovaných projektoch vystriedala výnimočná chvíľa – návrh na prípravu piesne o Klube nadaných detí Prešov. Martin vypočul prosbu a stretnutie detí sa zmenilo na malý orchester, množstvo spevákov a začala sa príprava pesničky o jedinečnom Klube nadaných detí.

Zložiť pieseň nie je jednoduché, no nám sa to podarilo (časť piesne). „Klub nadaných detí, čas ti rýchlo zletí. Nikdy sa tu nenudíš, všetky zmysly prebudíš...“. Pesnička už má svoj refrén a jej pokračovanie bude témou niektorého z ďalších stretnutí nadaných detí. Vytvoriť text piesne bolo pre deti výzvou a spolupodieľanie sa na hudobnej príprave zážitkom.Mgr. Ľuboš Lukáč

Téma TASR