V Klube nadaných detí Prešov spoznali čaro fotografie

Mgr. Ľuboš Lukáč, 4. októbra 2017 13:47

Posledné septembrové stretnutie členov Klubu nadaných detí Prešov bolo venované fotografii.

Prešov 4. októbra (SkolskyServis.sk) - Čaro obrazu zachovaného vo forme fotografie predstavil prešovským nadaným deťom fotograf na slovo vzatý, Rajmund Petrík. Porotca celoslovenskej internetovej súťaže Fotografia očami detí si zaspomínal na svoje začiatky s fotografovaním, predstavil prácu fotografa a pripravil zaujímavé námety na fotografovanie pre malých nadšencov umenia.

V Klube nadaných detí Prešov spoznali čaro fotografie Foto: Mgr. Ľuboš LukáčObraz vytvorený pôsobením svetla (fotografia) zaujal prešovské nadané deti počas stretnutia v Klube nadaných detí. Prehliadka fotografií prostredníctvom galérie celoslovenskej internetovej súťaže Fotografia očami detí predstavila netradičnú záľubu tisícov mladých fotografov z celého Slovenska. Tí fotografujú v mesačných kolách fotografie na rôzne témy. Fotografie prírody, miest, rôznych farieb, portrétov a zvierat priniesli nevídaný záujem aj počas stretnutia nadaných.

Spoznávanie krásy digitálnej fotografie spestrila návšteva fotografa Rajmunda Petríka zo Sabinova, ktorý sa v prvom ročníku spomínanej fotografickej súťaže stal jej víťazom. Aj keď sa v súčasnosti skončil 11. ročník Fotografie očami detí, Rajmund sa naďalej venuje fotografovaniu, tentokrát už profesionálne. Fotografické zábery, ktoré predstavil nasvedčujú, že to s fotografiou myslí vážne. Nemenej zaujímavým faktom je natáčanie videoklipov, či rôznych videí, ktoré priviedli Rajmunda medzi známych ľudí, osobnosti kultúrneho a spoločenského života.

V závere stretnutia s nádejným fotografom mali členovia Klubu nadaných detí Prešov možnosť zapózovať pred objektívom a zvečniť tak zaujímavé „momentky“.Mgr. Ľuboš Lukáč

Téma TASR