Učili sme sa hospodáriť s peniazmi

Spojená škola Tilgnerova Bratislava, 26. novembra 2013 8:22

Prezentácia sa nám páčila a určite si z nej zoberieme aj niečo do budúcnosti. Dokonca poniektorí z nás – väčšina by na ňu prišla aj po vyučovaní.

Prednáška Ako hospodáriť s peniazmi Foto: Mgr. Silvia BodlákováBratislava 26. novembra (SkolskyServis.sk) - Pani Monika Krankusová z firmy Partners Group SK si pre nás pripravila náučnú prezentáciu o finančnej gramotnosti. Aj keď táto prezentácia bola pôvodne určená pre starších, snažila sa ju upraviť aj pre nás. Podarilo sa jej to. Dozvedeli sme sa veľa informácií ohľadom financií, ktoré sa nám budú hodiť do života. Pani Monika Krankusová bola milá a snažila sa nám predstaviť svet peňazí a veľa okolo nich. Hovorila nám o hospodárení s peniazmi, ktoré zarobíme a môžeme sa rozhodnúť či ich ušetríme alebo minieme. Zistili sme čo znamená aktívne a pasívne hospodárenie s peniazmi, či sa nám oplatí ušetriť alebo minúť všetko naraz. Či je lepšie zobrať si úver alebo našetriť si a nežiť na dlh. Proste rozpoznať čo je kedy vhodné. Povedala nám množstvo reálnych príbehov s ktorými sa stretla u svojich klientov.
Neobišla nás ani matematika. Na základe príkladu sme zistili či vieme alebo nevieme hospodáriť s fiktívnymi peniazmi. Preskúšala nás či sme počúvali poslednú polhodinu ju i spolužiakov v riadenej diskusii.
Náš názor na túto prezentáciu bol veľmi pozitívny. Veľmi sa nám táto prezentácia páčila a určite si z nej zoberieme aj niečo do budúcnosti. Dokonca poniektorí z nás – väčšina by na ňu prišla aj po vyučovaní.Žiačky 9.B, Spojená škola Tilgnerova, Bratislava

Téma TASR