Týždeň zdravej výživy v ZŠ na Hradnej ulici v Nových Zámkoch

Mgr. Emília Zbyňovská, 18. októbra 2018 11:38

Celý týždeň prebiehal v znamení rôznych zaujímavých a pútavých akcií.

Týždeň zdravej výživy v ZŠ na Hradnej ulici v Nových Zámkoch Foto: ZŠ Hradná Nové Zámky


Nové Zámky 18. októbra (SkolskyServis.sk) - V dňoch od 8. do 12. októbra sa už tradične v priestoroch ZŠ na Hradnej ulici v Nových Zámkoch konal týždeň zdravej výživy. Cieľom akcie je podporiť u žiakov zdravý životný štýl, viesť ich k zdravej výžive a vhodnej životospráve, no taktiež si pripomenúť 16. október Deň zdravej výživy.
Rôzne aktivity sú rozdelené na všetky dni v týždni: v pondelok zeleninový deň, v stredu ovocný, a v piatok cereálny deň.

Celý týždeň prebiehal v znamení rôznych zaujímavých a pútavých akcií. Sú to výstava ovocia a zeleniny, rôzne rozhovory, kvízy, prezentácie o zdravej výžive, ochutnávky, zdravé maškrtenie, zhotovovanie ovocných mís a šalátov, výtvarná tvorba. Súčasne prebieha aj množstvo športových aktivít a súťaží.

Myslím, že aj tohtoročný týždeň zdravej výživy sa opäť vydaril. Deti si rozšírili vedomosti a poznatky v tejto oblasti, ale zažili aj príjemné chvíle pri jednotlivých aktivitách a pochutili si na zdravých dobrotách, ovocí, zelenine a mliečnych výrobkoch.

Už teraz sa tešíme na ďalšie pokračovanie v budúcom školskom roku.

Mgr. Emília Zbyňovská


Téma TASR