Tilgnerka súťažila s najlepšími školami kraja a vyhrala!

Adriana Straková, 12. októbra 2017 11:09

Tilgnerka opäť vyhrala putovný pohár tretí rok po sebe na 53. ročníku atletickej súťaže družstiev žiakov a žiačok.

Ilustračné foto Foto: Peter Kováč

Bratislava 12. októbra (SkolskyServis.sk) - Súťaž sa uskutočnila 27.9.2017 na FTVš UK Bratislava Lafranconi. Súťažilo sa v disciplínach žiaci aj žiačky šprint na 60m, 600m, skok do výšky, skok do diaľky, vrh guľou (žiaci 4kg žiačky 3kg) a štafeta 4x60m.

Tilgnerka súťažila s najlepšími školami kraja. Naša žiačka Sára Blahová vyhrala šprint na 60m, Samuel Sliechel vyhral šprint na 60m a Róbert Rufini skok do diaľky. Chlapci sa celkovo umiestnili na prvom mieste. Dievčatá na 4.mieste ale po celkovom spočítaní bodov žiačok a žiakov Tilgnerky, sme vyhrali atletickú súťaž žiakov a žiačok. Veľmi nás potešil náš žiak Samuel Siechel ktorý vyhral ocenenie najlepšieho výkonu žiaka za svoj výkon na šprinte 60m ktorý zabehol za 7,83sec. Za mňa ako žiačku Tilgnerky sa mi tieto atletické preteky páčili, bola tam veľmi dobrá atmosféra, organizátori boli veľmi milí a aj nám vyšlo počasie. Som rada ,že sa môžeme zúčastňovať rôznych atletických pretekov a reprezentovať našu školu.