Tilgnerka pre Slobodu zvierat

PhDr. A. Hlavinková, 14. decembra 2017 7:45

Snom takmer každého dieťaťa je mať psíka, no nie každá rodina si môže dovoliť mať zvieratko.

Foto: Spojená škola TilgnerovaBratislava 14. decembra (SkolskyServis.sk) - Je však mnoho psíkov, ktoré nemajú rodiny. A tak prišli dievčatá z 5. B na nápad! Keď chodili venčiť psíky do Slobody zvierat, rozhodli sa prispieť aj inými vecami, či finančnou zbierkou.

V utorok 5. decembra sme odštartovali týždennú burzu handmade vecí pre Slobodu zvierat v rámci projektu Škola priateľská k deťom, ktorá sa rozbehla vskutku skvele! Tilgneráci si mohli kúpiť ručne vyrábané svietniky, ozdoby na stromčeky, náramky, pohľadnice a rôzne iné dekorácie. Žiaci si kúpili výrobok, ktorý môžu darovať ako vianočný darček a zároveň tak prispeli na dobrú vec.

Burzu sme plánovali pár dní dopredu, takže do výroby handmade vecí sa zapojili viaceré triedy – 5. A, 5. B, 5. D, 8. B i tercia A. Výťažok z predaja venujú autorky burzy Adelka z primy A a Martina, Alica, Kristína a Viktória z 5.B na potrebné lieky a operácie v útulku. Čaká nás návšteva Slobody zvierat, ale aj ďalšia spolupráca s týmto útulkom. Naša pomoc pokračuje po celý rok, pretože veríme, že svet môžeme po troške meniť všetci, malí i veľkí.

PhDr. A. Hlavinková
Spojená škola, ZŠ a G, Tilgnerova 14, Bratislava

Téma TASR