Terénne pozorovanie na Dreveníku

Sofia Dobranská, 9. októbra 2017 11:34

V septembri začiatkom nového školského roka sa žiaci piateho ročníka Základnej školy svätého Jána Krstiteľa v Spišských Vlachoch každoročne vydajú na terénne pozorovanie na Dreveník.

Spišské Vlachy 9. októbra (SkolskyServis.sk) - Ráno o ôsmej vyrazili piataci pešo zo školy na neďaleký Dreveník. Zastavili sa pri Kostole Svätého Ducha v Žehre, ktorý je unikátny svojimi freskami a taktiež je zapísaný v zozname UNESCO. Viac o tomto kostolíku im porozprávala učiteľka dejepisu Slávka Kovalčíková. Keď tam dorazili, vyučujúci im rozdali pracovné listy z dejepisu, biológie a geografie. Prechádzali týmto miestom a počas cesty plnili úlohy v pracovných listoch.

V septembri začiatkom nového školského roka sa žiaci piateho ročníka Základnej školy svätého Jána Krstiteľa v Spišských Vlachoch každoročne vydajú na terénne pozorovanie na Dreveník. Foto: Archív ZŠ sv. Jána Krstiteľa Spišské VlachyDeti jednohlasne povedali, že sa im veľmi páčil výhľad z Dreveníka. „Z najvyššieho bodu Dreveníka ako na dlani vidíme všetky okolité mestá a dediny, ktoré správne pomenujeme a žiaci tak vidia svoje bydlisko z vtáčej perspektívy. Krásnu prírodnú scenériu dotvára Ostrá hora, Kozia hora, Spišský hrad, Sobotisko a Pažica," povedala nám Dana Borodáčová – učiteľka biológie. Deti cestou domov navštívili kaštieľ v Hodkovciach. „V kaštieli sme videli napríklad krb, na ktorom bola kresba neba a pekla. Taktiež sme videli francúzsku a anglickú záhradu," povedala nám s úsmevom na tvári Lucia Čechová z V.B. „Cieľom tohto terénneho pozorovania bolo aktívne vyhľadávať vzácne a ojedinelé rastliny, ktoré sú zobrazené na pracovnom liste, oboznámiť sa s históriou tohto územia nielen prostredníctvom výkladu, ale aj návštevou Kostola Svätého Ducha v Žehre a návštevou barokového kaštieľa v Hodkovciach." dodala na záver pani učiteľka Borodáčová.

Sofia Dobranská (ZŠ sv. Jána Krstiteľa Spišské Vlachy)

Som žiačka ôsmeho ročníka a redaktorka školského časopisu SRDCE.

Téma TASR