Súťaž o financiách pre 2. stupeň ZŠ sa začína

Mgr. Silvia Bodláková, 16. marca 2015 7:05

Naučte sa robiť správne finančné rozhodnutia pri riadení svojich financíí.

Bratislava 16. marca (SkolskyServis.sk) - Po úspešných dvoch ročníkoch finančnej súťaže Finančný kompas a prvom kole tohtoročnej súťaže Finančná olympiáda, spúšťajú Nadácia Partners a webový portál Dobré nápady (www.dobre-napady.sk) aj prvý ročník súťaže Kam sa mince kotúľajú.
16. marca tohto roku teda na www.dobre-napady.sk môžu začať súťažiť žiaci II. stupňa základných škôl a príslušných ročníkov 8-ročných gymnázií vo finančnej vedomostnej súťaži a zároveň získať pre seba pekné vecné ceny.
Foto:

Súťaž je organizovaná pod hlavičkou dlhodobého vzdelávacieho projektu Deň finančnej gramotnosti v spolupráci Nadácie Partners a webového portálu Dobré nápady, ktorého cieľom je podchytiť a zvyšovať finančné povedomie Slovákov. A práve aj takouto súťažou chceme podchytiť finančné vzdelávanie mladých ľudí, aby sa naučili robiť správne finančné rozhodnutia pri riadení svojich financíí.
Súťaž je tvorená jedným kolom a bude prebiehať formou online testu. Z úspešných riešiteľov budú vyžrebovaní traja výhercovia, ktorí získajú Apple iPod shuffle.
Úplné pravidlá súťaže a ďalšie informácie o súťaži nájdete na nájdete www.dobre-napady.sk/sutaze/kam-sa-mince-kotulaju.

Téma TASR