Sústredenie intelektovo nadaných detí IQáčik – Sigord pri Prešove

Mgr. Ivana Čepová, PaedDr. Ingrid Závodská, 8. októbra 2015 14:22

V tomto školskom roku bol novinkou čitateľský, výtvarný a anglický workshop, aktivity zamerané na prevenciu šikanovania a agresivity a predstavenie robotickej hračky Wow wee série Mip.

Foto: Ivana Čepová


Humenné 8. októbra (SkolskyServis.sk) - V dňoch 23. - 25. septembra 2015 sa žiaci 2. A a 3.A zo ZŠ na ulici Dargovských hrdinov v Humennom zúčastnili 3. ročníka logického sústredenia intelektovo nadaných detí na Sigorde - lokalite Zelený breh pri Prešove. Organizátormi sústredenia boli zakladatelia celoslovenskej iniciatívy ROZUMIEME NADANÝM z Prešova pod vedením pána učiteľa a školského špeciálneho pedagóga Ľuboša Lukáča.
Logické sústredenie IQáčik je jediným podujatím svojho druhu, ktoré je organizované pre žiakov so všeobecným intelektovým nadaním. Prostredníctvom neho si žiaci precvičujú svoje myslenie v úlohách zameraných na logický úsudok, matematický úsudok, priestorový úsudok, ale aj verbálne myslenie. V tomto školskom roku bol novinkou čitateľský workshop, výtvarný workshop, anglický workshop, aktivity zamerané na prevenciu šikanovania a agresivity a predstavenie robotickej hračky Wow wee série Mip - jedinečného inteligentného robota. Oddychová časť logického sústredenia spočívala v športových hrách, pestrých večerných aktivitách, ale aj pobytom na čerstvom vzduchu v podobe prechádzky do blízkeho okolia.

Foto: Ivana Čepová


Minilogickou olympiádou - riešením úloh zameraných na logický, matematický, priestorový úsudok a verbálne myslenie bolo ukončené tohtoročné logické sústredenie. Žiaci našej školy tak mali jedinečnú príležitosť nadviazať nové priateľstvá so žiakmi z Prešova, spoznať sa navzájom bližšie, zapojiť sa do rôznorodých aktivít blízkych ich veku a v neposlednom rade rozvíjať svoje nadanie. Poďakovaním za príjemnú atmosféru sme sa rozlúčili s učiteľmi i žiakmi ZŠ na Šmeralovej ulici v Prešove a zároveň pozvali našich nových kamarátov k nám do Humenného.


IQáčik - Logické sústredenie intelektovo nadaných detí from Ivana Čepová on Vimeo.
Logické sústredenie sa vydarilo, o čom svedčia aj slová a básničky žiakov. Tu sú niektoré z nich:

Ria Karafová, žiačka 2.A
„Veľmi sa mi páčilo na logickom sústredení. Mali sme filmový večer, na výtvarnej výchove sme robili mandaly, na matematike sme riešili úlohy s násobením, na angličtine sme vytvárali slová. Chodili sme po lese a najviac mi chutili špagety."

Igor Chomča, žiak 2.A
" Bolo mi tam veľmi perfektne. Naučil som sa veľa nových vecí. Najviac mi chutil prvý obed. Zaujalo ma úplne všetko, čo sme robili. A keď sme odchádzali, bolo mi smutno."

Peter Greňo, žiak 2.A
Najviac sa mi páčili súťaže. Na ihrisku bola pirátska loď, bol som v nej. Páčili sa mi aj mandaly a násobilka. Páčila sa mi aj angličtina. A veľmi ma potešilo, že sme mali veľkú izbu."

Sarah Matvijová, žiačka 2.A
Športovali sme, najviac sa mi páčilo skákať cez švihadlo, behať, preskakovať cez prekážky. Išli sme na turistiku, niektorí našli hríb. Večer sme pozerali Snehovú kráľovnú, Mášu a medveďa a Tučniakov z Madagaskaru. Mali sme tam aj veľkú loď a hojdačky. Chcela by som tam ešte raz ísť."

Ján Katkovčin, 3.A
IQáčik
Matematiky tam veľa bolo,
bolo aj víťazné kolo...
Veľa my sme športovali,
dakedy sme sa aj hrali.

Chodili sme na obed,
bol tam pekný malý bufet.
Na výtvarnej sme vytvárali,
potom sme sa pekne hrali.

Filmy boli krásne,
bolo tam úžasne!
Keď sme išli potom domov,
boli sme plní nápadov.

Hana Hurayová, 3.A:
IQáčik
Na výlet sa každý tešil,
dobre sa tam každý mal.
Úlohy sme riešili,
aj hry sme sa zahrali.

Za súťaže sme sladkosti vyhrali,
hádanku sme riešili.
Vyhrala som knižku,
boli sme aj na ihrisku.

Pozerali sme Snehovú kráľovnú
-na sústredení sme mali rozprávkovú sezónu.
Na túru krátku sme išli,
do Humenného sme vlakom prišli.

Artur Budaj, 3.A:
IQáčik
IQáčik je génius,
z matematiky má veľké plus.
Bola tam ranná rozcvička,
potom zasa izbička.

Boli tam rôzne úlohy,
angličtina a športové hry.
Oplatilo sa tam ísť,
nechcelo sa mi odísť.

Pre kamarátov z Prešova vytvorili deti puzzle s obrázkami zo Sigordu:

Filip Goffa, 3.A:
http://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=008ed80790c9

Hana Hurayová, 3.A:
http://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=19af7b487615

Hana Krišková, 3.A:
http://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=380761713356

Autorky článku a fotografií: Mgr. Ivana Čepová, PaedDr. Ingrid Závodská

Téma TASR