Strašidelné čítanie v školskej knižnici

Jana Smolková, 30. novembra 2017 14:47

V školskej knižnici na Konštantínovej ulici v Stropkove sa zišli bosorky, čarodejnice, kostlivci a iné strašidielka na veľmi obľúbenej akcii.

Foto: Jana SmolkováStropkov 30. novembra (SkolskyServis.sk) - V piatkový podvečer 10. novembra 2017 sa v školskej knižnici na Konštantínovej ulici v Stropkove zišli bosorky, čarodejnice, kostlivci a iné strašidielka na veľmi obľúbenej akcii, ktorou je už každoročne Strašidelné čítanie. Spoločne si prečítali strašidelné príbehy z ešte strašidelnejšej knihy Zubami – nechtami od Ivony Březinovej a niektoré scény príbehov boli naozaj strašidelné. Bolo až cítiť napätú atmosféru pri ich čítaní, keď sa knižnica zahalila do tmy a čítalo sa len pri jednej neónovej lampe.
Foto: Jana Smolková


Staré školské bosorky alias pani učiteľky aj tu nedali pokoj so skúšaním a preverovali si, či strašidielka pozorne počúvajú. No strašidielka na každú otázku vedeli odpovedať a tak si pomaškrtili na sladkých odmenách. A preukázali aj svoju kreativitu, kedy v dramatizácii prezentovali svoje strašidelné príbehy. Každé strašidlo prinieslo zo svojej krajiny aj strašidelné jedlo, a tak si po čítaní s chuťou zajedli. Jedlo od výmyslu sveta vyzeralo strašidelne, ale zato výborne chutilo! Za svoju odvahu pri čítaní všetci získali Certifikát odvahy i čokoládové „tretie oko“na cestu. Všetkým patrí veľká vďaka a poklona!

Foto: Jana Smolková

Jana Smolková (Základná škola Konštantínova 1751/64 Stropkov)

Učiteľka prvého stupňa základnej školy a vedúca školskej knižnice.

Téma TASR