Sprievodné akcie Medzibodrožského kultúrneho festivalu

Natália Juhászová, 27. septembra 2017 8:00

Dobrá nálada sprevádzala všetky aktivity našich žiakov

Sprievodné akcie – Medzibodrožského kultúrneho festivalu v Kráľovskom Chlmci Foto: Kristián BókKráľovský Chlmec 27. septembra (SkolskyServis.sk) - Je tu opäť jeseň a v našom okolí dozrieva hrozno. A ako každý rok, v Kráľovskom Chlmci bývajú Medzibodrožské oslavy. Naša ZŠ sa tiež zapája do týchto osláv. Zúčastňujeme sa slávnostného sprievodu, ale aj olympiády. Prídu k nám do školy žiaci z iných škôl: zo ZŠ v Čiernej nad Tisou, z gymnázia a zo ZŠ s maďarským vyučovacím jazykom.

Olympiádu otvorila pani riaditeľka Hudáková a zaželala všetkým veľa elánu k súťažiam. Malá olympiáda sa začala behom okolo futbalového ihriska. Potom sa žiaci rozišli na jednotlivé ihriská. Súťažilo sa v rôznych disciplínach – futbal, vybíjaná, volejbal. Okrem športových akcií žiaci robili aj kreatívne práce pod vedením pani učiteliek Fazekašovej a Marciovej. Dievčatá vyrábali farebné lampáše a rôzne druhy koláží. U pani učiteľky Tóthovej kreslili obrázky s tematikou nášho mesta. Práce sú vystavené na chodbách školy.

Súčasťou akcie bola aj dejepisná súťaž, ktorú zorganizoval pán učiteľ Berta. Žiaci z jednotlivých tried vytvorili družstvá, ktoré odpovedali na otázky o histórii nášho mesta podľa prezentácie o Kráľovskom Chlmci.

Žiaci z 1. a 4. ročníka sa zabávali so svojimi triednymi učiteľkami. Súťažili v skoku vo vreci, v slalome, kreslili na asfalt. Veselé a farebné obrázky každého potešili. Pán Juhász z CVČ sa postaral o veselú náladu. Jeho zverenci spievali moderné aj ľudové piesne.

Počasie sa nám vydarilo a nálada bola dobrá. Myslím, že sa zabávali všetci dobre a to bolo vlastne aj cieľom. Dúfam, že aj na budúci rok sa budeme tak dobre zabávať.Text: Redaktor junior Natália Juhászová, 7. A Foto: Kristián Bók

Natália Juhászová (ZŠ Kráľovský Chlmec)

Som žiačka 6.A triedy. Medzi moje záľuby patrí tanec a spev. Chcela by som byť učiteľkou.

Téma TASR